Kamu Personeli Seçme Sınavı Kaldırılıyor

Paylaş
 

Kamu kurum ve kuruluşlarına memur alımı için yapılan kamu personeli seçme sınavında bazı değişiklikler ve düzenlemeler yapıldı. Yapılan bu son düzenleme ile bazı kurum ve kuruluşlara memur alımında KPSS şartı aranmayacak. Memur kadroları için kamu personeli seçme sınavına girmeye gerek kalmayacak. Kamu personeli seçme sınavı şartı aramayan kamu kurum ve kuruluşlarına ilerleyen günlerde yeni kurumların eklenecektir. Sınav yönetmeliği dışına çıkılarak bazı kuruluşlarda bazı kadrolar için kamu personeli seçme sınavı şartı kaldırılarak yeni şartlar getirildi. Sınav şartı aramayan kamu kurum ve kuruluşlarındaki kadrolarda müfettişlik, uzman yardımcılığı ve memur kadroları yer aldı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı Şartı Aramayan Kurumlar Hangileridir?

Yapılan son düzenleme ile kamu personeli seçme sınavı sonucuna gerek kalmadan memur alımı yapan bazı kurumlar şunlardır. Adalet bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı, mülkiye müfettişliği kadroları, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Jandarma Genel Komutanlığı müfettişliği kadroları, Askeri Adalet Teftiş Kurulu müfettişliği kadroları, Kaymakam kadroları, Dış işleri Bakanlığı aday meslek memurluğu, aday konsolosluk memurluğu, ihtisas memurluğu kadroları için, Yurt dışı Türkler ve Akraba Toplulukları ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Uzman yardımcılığı kadroları için kamu personeli seçme sınavı şartı kaldırılmıştır.

Daha önceden kamu kurum ve kuruluşlarına memur olarak girebilmek için kamu personeli seçme sınavında yeterli puanı alarak başarılı olmak ve gerekli şartları yerine getirmek gerekiyordu. Artık yeni düzenleme ile bu gibi kurumlara girmek için ilk şart kamu personeli seçme sınavı olmayacak. Kamu personeli seçme sınavına ihtiyaç duymadan memur alımı yapan bazı kurum ve kuruluşlara yenileri ilerleyen günlerde eklenecektir.

Bu kadrolara yeni eklenen kadrolar olması halinde anında bili almak için KPSS CAFE uygulamamızı mobil telefonlarınızdan indirebilirsiniz. Son çıkan haberleri anında paylaştığımız Facebook ve Twitter sayfalarımızı takip ederek anında bildirim alabilirsiniz. İstediğiniz takdirde uygulamayı cep telefonlarınıza indirebilir ve son dakika haberleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Android ve iOS uygulamaları farklı olduğu için hangi telefon özelliğini kullanıyorsanız o sürümü indirmeniz ve haberleri takip etmeniz gerekecektir.

Bu yazı 262 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun