Kamuya Alınacak Nisan Ayı Memur İlanları

Paylaş
 

Nisan ayının girmesi ile beraber bir çok kamu kuruluşu, ihtiyaç doğrultusunda alacakları personel bilgisinin duyurusunu yaptı. Kamu kurumlarına bu ilanlarla beraber binlerce memur alınacak. Hangi kurumlar memur alımı yapacak ve kaç işi alacak? 2018 yılı nisan ayı ile beraber özel sektör ve devlet kurumları alacakları memur ve personeller ile ilgili ilan yaptı. Alım yapacak kurumların başında Askeri Personel Alımları geliyor. Takip eden ilanlar İŞKUR ve diğer devlet kurumlarına ait. Bu ilanlara Devlet Personel Başkanlığından ya da kurumların kendilerine ait olan resmi web adreslerinden ulaşmak mümkün. Her verilen ilana ait olarak bazı şartlar bulunuyor. Bu ilanlara başvuru yapmak için bu şartlara haiz olmak gerekli. İlanlara genel olarak bakıldığında bazı ilanlarda kamu Personeli Seçme Sınavına girmek ve belli bir baraj puanı aşmış olmak gerekir iken bazı ilanlarda bu şart aranmıyor. İlanlarda aranan eğitim şartı ilkokul düzeyinden başlayarak lisans seviyesine kadar çıkıyor. İlanlar hangi kurumların ve hangi şartlara sahip olanlar başvuru yapabilir?

İlanlarda Aranan Genel Başvuru Şartları

2018 yılı nisan ayı içerisinde verilen ilanlara başvuru yapmak için belli başlı genel şartlar bulunuyor. Bu şartlar;

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Devlet memurları kanununun 657 sayısının 48. maddesinde bulunan şartlara haiz olmak
  • Verilen ilanda belirtilen yaş şartını taşımak
  • Hiç bir suçtan hüküm giymemiş olmak
  • İlan verilen kurumun aradığı şartları taşımak
  • Kamu haklarını kullanamayacak bir kusuru olmamak
  • Askerlik görevini tamamlamış olmak

İlanlarda KPSS Şartı Olanlar ve Olmayanlar

En çok alım ilanı olan İŞKUR’un verdiği ilanların büyük çoğunluğunda KPSS sınavı şartı yok. Alacağı personel sayısı da 100 binin üzerinde. Diğer kurumların bazılarının KPSS şartı bulunuyor.

Nisan Ayı İçinde İlan Veren Yerler

En az lise mezunu olanlar için Jandarma Genel Komutanlığı personel alıyor. Adalet Bakanlığı bünyesinde barındırmak üzere 15 bin 500 kişi alacak. Ankara Üniversitesi KPSS ön şartı ve şartsız olmak toplamda 204 kişiyi alacak. Pegasus hava yolları da çok sayıda personel alımı yapacak.

Bu yazı 436 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun