Kamuya İşkur Personel Alımı

Paylaş
 

Eksik yerlere alınacak olan personel alım listesini Türkiye İş Kurumu Açıkladı. Toplam olarak 4760 kişi bazında kamu personel alımı yapılacaktır. TYP olarak bilinen kısaltması toplum yararına programı kapsamı içerisinde kamu içerisine alınacak personellerin listesi ve şartları açıklanmış bulunmaktadır. Genel toplamda ise 15720 kişi alınacaktır.

Kamuya Personel Alımı Şartları

Türkiye iş kurumunun üstlendiği kurumsal firmalara alınacak olan kişilerin toplum yararına programı ile personel alımları yapılacaktır. Listesi açıklanan şehir ise şu anlık Artvin olarak biliniyor. Artvin üzerinde toplum yararına programı başlamıştır. Artvin şehrinde resmi kurumlara alınacak birçok kişinin işe başlama tarihi de açıklanmıştır. İlk olarak alım gerçekleştirilen kişiler 21 Ocak 2019 tarihinde iş başı yapabileceklerdir. Bu programın aralıklı olduğundan dolayı belirli bir ay geçerlilik süresi vardır.

Programın bitiş tarihi ise 20 Temmuz 2019 olarak açıklanmıştır. Bu programdan yararlanmak isteyen kişiler için listeler açıklandı. Başvuru tarihleri ise 7 Ocak 2019 ile 11 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilir. 11 Ocak akşamüstüne kadar başvuru yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde bir hak kazanma durumu olmamaktadır. 21 Ocak Tarihine kadar ise seçme işlemleri devam edecektir.

Artvin çalışma müdürlüğünce açıklanan listeye birçok yerden ulaşabilirsiniz. Listede birçok alan bulunmaktadır. Her işin bitiş tarihleri farklılık göstermektedir. Bitiş ve giriş tarihleri personeller tarafından iyi bir şekilde incelenmesi ve buna göre başvuru yapması gerekmektedir.

Bu yazı 191 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun