Kocaeli Üniversitesi İşçi Alımı

Paylaş
 

Üniversitelerin daimi işçi alım ilanlarına her geçen gün bir yenisi daha eklenirken son olarak bildirilen ilan ise Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’nden geldi. Rektörlük tarafından yapılan ilan duyurusunda 90 kişilik sürekli işçi alım ihtiyacı olduğu paylaşıldı. İlanın detaylarında gereken şart, başvuru koşulları ve tarihleri detaylı olarak paylaşıldı.

İlan Detayları

İlanda Kocaeli Üniversitesi merkez teşkilatı birimlerinde çalıştırılmak üzere eleman ihtiyacının olduğu duyuruldu. Seçimlerin İş-Kur üzerinden ve kura usulüne göre yapılacağı da detaylı olarak aktarıldı. Kadro derecelerinin ise sürekli işçi olarak adlandırılacağı belirtildi. 30 ön lisans mezunu güvenlik görevlisi, 2 lisans mezunu büro memuru, 5 lisans mezunu bilgisayar programcısı, 20 temizlik görevlisi, 17 farklı birimler için temizlik görevlisi, 16 tane de engelli temizlik görevlisi alınacağı belirtildi. Şartları taşıyan kişilerin şahsen veya internet sitesi üzerinden İş-Kur’a başvuruda bulunması istendi.

657 sayılı kanunun 4/D maddesi uyarınca alınacak olan daimi işçilerin ücretlerinin merkezi yönetim bütçesinden ödeneceği bildirildi. Ön lisans ve lisan mezunlarının istendiği birimlerde KPSS puan sıralaması baz alınarak seçim sapılacağı da açıklamalarda yer aldı. Ayrıca her aday yalnızca bir birim için başvuruda bulunabiliyor. Kura usulüne göre yapılacak olan ilk, orta ve lise mezunu birimlerin ise noter huzurunda yapılacak seçimler ile alınacak adayların 4 katına kadar adayın görüşmeye çağırılacağı da duyuruldu. Adayların listeleri, kura sonuçları, görüşme tarihleri ve diğer tüm ilanla alakalı gelişmelerin üniversitenin web sitesinden yayınlanacağı, ayrıca herhangi bir duyuru yapılmayacağı da ilanla ilgilenenler için özellikle vurgulandı.

Atamalar yapıldıktan sonra başvuru sırasında bildirilen evraklar ve istenen şartlar konusunda herhangi bir yanıltıcı bilgi sunan kişiler hakkında yerleştirme yapılmayacaktır. İstenen belgelerin istenen süre sonunda getirilmemesi halinde de atamaların tamamlanmayacağı aktarıldı. Kura işlemleri 17.12.2018 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde noter eşliğinde gerçekleştirilecektir. İlanla alakalı olarak daha fazla detay talep edenlerin üniversitenin web sitesinden gerekli tüm detaylara ulaşabilecekleri belirtildi. Ayrıca İŞKUR üzerinden de yapılacak olan başvuruların detaylarına ulaşmanın mümkün olduğu da eklendi.

Bu yazı 381 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun