Komando ve Asayiş Alım Başvuruları | ÖSYM Kılavuzu
 

Komando ve Asayiş Alım Başvuruları

Paylaş
 

Birçok gencin uzun süredir askerlik mesleğine geçmek için TSK tarafından yayınlanmasını beklediği uzman erbaş komando ve asayiş alım başvuruları başladı ilanı nihayet yayınlandı. 22 bin askeri personelin alınacağı bu alımlarda birçok kişinin hayalini kurduğu bu kutsal mesleğe ilk adımın nasıl yapılacağı haberimizin devamında yer alıyor. Yayınladığı ilanda alımlara başvurular ilk olarak online olarak yapılacak. 19 Mart 2019 tarihinde yapılacak ön başvurular 04 Nisan 2019 tarihi mesai bitimine kadar devam ediyor. Belirtilen tarih ve saat aralığını saniyeler geçtiğinde ise başvurular için sistem kapanıyor. Bu alımlara başvuru yapmak isteyenlerin bu konuya dikkat etmeleri çok önemlidir.

Uzman Erbaş Komando ve Asayiş Alımları Başvuru Şartları

Bu yüksek sayıdaki alımlara başvurarak askeri personel kimliğine kavuşmak isteyen binlerce genç bu büyük alıma başvuru yapabilmek için istenilen başvuru şartlarını da merak ediyorlar. Bu alımlara başvuru yapabilmenin ilk şartı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaktır. Bu alımlarda bayan aday almayan Türk Silahlı Kuvvetleri adayların erkek olmasını istiyor. Bu şartları ve daha önce alımı yapılan 2019 jandarma genel komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alım kılavuzundaki şartlara uyan tüm bireyler Uzman Erbaş Komando Ve Asayiş Alımlarına başvuru yapabiliyorlar. Bu alımlara başvuru yapabilmek için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından da temiz çıkmak gerekiyor.

Başvuru Süreci ve Sınava Çağrılma

İlk olarak bu alımlara başvuru yapmak isteyenlerin belirtilen tarih aralıklarında www.vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor. Bunu dışında başvurular jandarma ve sahil güvenlik akademisi başkanlığı personel temin sistemi aracılığı ile yapılmak zorundadır. Ayrıca ilanda online olarak yapılan başvurular dışında PTT ile yollanan başvuru evraklarının kabul edilmeyeceği açıkça belirtiliyor.

Sınava ilk olarak 40.000 adaydan yarısı 2018 KPSS’den 50 puan ve üstü alanlardan diğer yarısı ise 2018 KPSS de 50 puanı geçemeyen veya hiç sınava girmeyenler arasından çağrılacaklar. Bu erken veya geç çağrılmanın askeri personel olma ile hiçbir alakası olmayıp sadece sınavların yapacağı yerin kapasitesine göre bu şekilde bir uygulamaya gidiliyor.

Bu yazı 87 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02