KPSS 50 Puan ile Memur Olma Fırsatı

Paylaş
 

2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları olan Kpss Lisans, Kpss Ön lisans ve Kpss Orta öğretim sınavlarının hemen ardından yavaş yavaş devlet kurum ve kuruluşları devlet memuru alım ilanları yayınlamaya başladılar. Milyonlarca gencin merakla beklediği alım ilanları ne zaman ve ne şekilde açıklanacak? gibi sorular akılları epey meşgul etmekte. Alım ilanları Devlet Personel Teşkilatının süzgecinden geçtikten sonra bilindiği üzere kurumların ya da İş Bulma Kurumunun resmi internet sayfasında yayınlanmaktadır. Belirtilen siteler üzerinden alım ilanlarını takip edebilme fırsatınız bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda çok fazla sayıda Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 puan almış genç devlet personeli olarak işe alınacak.

Devlet Personel Başkanlığından Müjde

Devlet Personel Başkanlığı internet üzerinden yaptığı duyuruda pek çok kamu kurumunun personel ihtiyacını karşılamak amacıyla birçok devlet memuru alım ilanı alınacağını bildirdi. Sonrasında ise hangi kurumunun ne kadar personel alımı yapacağını duyurdu. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde son yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön lisans sınavının hemen ardından devlet kurum ve kuruluşları personel ihtiyaçlarını Devlet Personel Başkanlığına bildirmeye başladı. Bu bildirimlerden sonra yavaş yavaş hangi devlet kurumunun ne kadar devlet personeli alımı yapacağı ve başvurularda hangi niteliklerin aranacağı belirtilmeye başlandı. İşte hangi kurum ne kadar personel alacak yanıtı;

-Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yayınladığı ilana göre 170 devlet personeli işe alınacak.

-Trabzon Belediyesi İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Şefliği 52 devlet personeli işe alınacak.

-Arnatvutköy Belediyesi Başkanlığının yayınladığı ilana göre 41 Memur işe Alınacak.

-Gürpınar Belediyesi Başkanlığının duyurusuna göre 2 memur işe alınacak.

-Hakkari Şemdinli Üniversitesi 2 memur işe alacak.

-Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı resmi sitesinde yayınladığı ilana göre 50 devlet memuru alacağını duyurdu.

-Ardeşen Belediyesi Başkanlığı resmi sitesinde yaptığı duyuruda 5 devlet personelini işe alacağını bildirdi.

Belirtilen tüm iş ilanlarının başvuru tarihi 6 Aralık 2018 tarihi ile başlayacak olup 12 Aralık 2018 tarihinde ise iş başvurusu süresi sona erecektir.

Bu yazı 218 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun