KPSS 60 Taban Puanla Zabıta Alımı

Paylaş
 

Arnavutköy Belediye Başkanlığı tarafınca yapılan duyuru ile KPSS taban puan 60 üzerinden kadın ve erkek zabıta alımı yapılacağı bilgisi geçildi. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda KPSS 60 puan ile birlikte kadın ve erkek zabıta memuru alınması için gerekli olan işlemlerin başlandığına dair bilgi metni yayınlanırken alınacak olan memurlarda aranan özellikler de yayınlandı.

Arnavutköy Belediye Başkanlığı bünyesi içerisinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi sayılarak istihdamı gerçekleştirilmek üzere adedi, unvanı, sınıfı, derecesi, nitelikleri ve puan türüne göre alımı yapılacak olanların ilanı yapılmış oldu. Arnavutköy Beledi Başkanlığı’nın Devlet Personel İdaresi bünyesinde yapılacak olan mülakat ile beraber belediye memuru olarak alımı yapılacak olan zabıtalar için başvuru tarihleri, başvuru şartları ile ilgili detaylar da yayınlandı. Başvuru şartlarında yer alan koşulları sağlayan kişiler için mülakat yöntemi ile Devlet Personel İdaresi tarafından eleme yapılarak görevlerine atama işlemi gerçekleştirilecek.

Zabıta Memuru Başvuru Şartları

Arnavutköy Belediye Başkanlığı’nca alımı yapılacak olan zabıta memurlarında aranan şartlar derecesine göre değişkenlik gösteriyor. Aranan şartlar;

Türk vatandaşı olmak,

-Kamu haklarından mahrum olmamak,

-Kasten işlenmiş olan bir suçtan ötürü bir yıl ya da daha fazla süre ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak,

-Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş olmak,

-Görevin devamlı yapılabilmesine engel olacak her hangi bir engelli durumunda olmamak,

-İlan edilen kadrolarda diğer başvuru şartlarını taşıyor olmak,

-Yapılacak olan güven soruşturması kapsamında göreve başlamada her hangi bir sakınca görülmemesi,

-2018 yılı KPSS sınavından minimum 60 puan almış olmak şeklindedir. Belediye Başkanlığı Devlet Personel İdaresi tarafından başvuru esnasında istenen belgeler ise; nüfus cüzdanı ya da fotokopisi, başvuru formu, yabancı okul mezunları için denklik belgesi, diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı, askerlik ilişiği olmadığına dair belge, KPSS sonuç belgesinin çıktısı, en az B sınıfı sürücü belgesi aslı, 4 fotoğraf, görevi devamlı olarak yapmaya engel teşkil etmeyen sağlık belgesi gibi seçenekler istenmektedir. 7 Aralık 2018 mesai bitimi son başvuru tarihidir.

Bu yazı 222 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun