KPSS Bitti Sorular Zor Muydu? | ÖSYM Kılavuzu
 

KPSS Bitti Sorular Zor Muydu?

Paylaş
 

Memur olma ve öğretmen olarak atanmayı bekleyen milyonlarca kişi bugün Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda ter döktü. Sınava giren adaylar başta olmak üzere pek çok kişi sınavın sorularının ne zaman yayımlanacağını merak ediyor.

Bu 2 oturum halinde olan Kpss, genel yetenek ve kültür ile eğitim bilimleri oturumundan oluşuyor. Genel yetenek ve kültür özellikle hem memur adayları hem de öğretmen adaylarının girdiği bir sınav olmakla beraber eğitim bilimleri kadrolu öğretmen olarak atanmak için adayların girmek de zorunlu olduğu bir sınavdır. Genel yetenek ve kültür bölümünden adaylara 120 soru soruldu ve 130 dakika süre verilirken eğitim bilimleri kısmından 80 soru sorulup o da 0 dakika sürerek 16.25’te sonlandı. 81 il merkeziyle beraber Lefkoşa ve Girne’de düzenlenen sınavlara 2 milyonun üzerinde aday girdi. Sınavlara giren adaylar tarafından Türkçe paragraflarının biraz zor olduğu matematiğin ise genel olay kolay düzeyde olduğu söylendi.

Sınav Soruları Ne Zaman Yayınlanacak?

Sınav giren adayların sınavın bitişi ile beraber en çok merak ettiği konularında başında sınav soruları geliyor. Soruların cevaplarıyla beraber açıklanmasını bekleyen adaylar için ÖSYM’den şu an bir açıklama yapıldı. Eski dönemlerde genellikle sınavın yapıldığı gün ya da en geç ertesi güne sarkan sınav soruları açıklandığı an yayımlanacak. Fakat sınav sorularına verilen cevapların yayımlanması 1 hafta gibi bir süreyi buluyor.

Bu yazı 393 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02