KPSS Lise Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Açıklandı

Paylaş
 

Binlerce adayın memur olma hayallerinin ilk adımı dün gerçekleşti. Milyonlarca lise mezunu memur adayı KPSS ortaöğretim düzeyi sınavına girdi. Sınavda saatlerce ter döken adaylar için yeni bir haber geldi. KPSS lise önlisans ve lisans sınav sonuçları ve tercih tarihleri açıklandı. Sınava giren adayların gözü şimdi sonuçlar ve tercihlerde olurken heyecanlı bekleyiş halen devam ediyor.

KPSS Adayları İçin Tercih Tarihi Belli Oldu

7 Ekim Pazar günü Türkiye genelinde uygulanan KPSS lise önlisans sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Sınava yüzbinlerce kişi katılırken hepsinin tek bir umudu memur olabilmekti. Sınava giren adaylar sonuçların açıklanacağı günü iple çekerken, yapılacak olan tercihler hayatlarını belirleyecek. KPSS Lise kapsamında sınava giren adayların sınav sonuçları 8 Kasım 2018 Perşembe günü açıklanacak. Sınav sonuçlarına www.osym.gov.tr adresinden ulaşabilecekler. Tercihler ve sınav ile ilgili tüm detaylar bu adreste olacaktır. Sonuçlar açıklandıktan sonra adayların tercih serüveni hızla başlayacak. Aldıkları puana göre tercih yapabileceklerinden dolayı bu husus büyük önem teşkil etmektedir.

Atama İşlemleri Aralık Ayında Başlayacak

Yüzlerce kişinin memur olma hayalleri Aralık ayında kesinlik kazanacak. İstediği puanı alan ve tercihlerine göre atamaları yapılan adayların kesin takvimleri Aralık ayının sonunda belli olacak. Atama işlemleri bitenlerin kesin görev yerlerine başlamaları için kısa bir süre verilecek ve gerekli belgeler onlardan istenecektir.

Bu yazı 291 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun