KPSS Önlisans Başvuruları Başladı

Paylaş
 

Sonbaharda yapılacak olan KPSS Ön Lisans başvuruları başladı. ÖSYM tarafından başvuru kılavuzu yayımlandı. ÖSYM ye yapılan KPSS Ön Lisans başvuruları 12 Eylül 2018 tarihinde sona erecek. Sınav tarihi 4 Kasım 2018 olan KPSS Ön Lisans sınavı, ön lisans mezunu olup kamuda görev almak isteyenler için yapılacak. Ayrıca KPSS Ön Lisans sınavı zamanı mezun durumunda olmayıp, sınavın geçerli olduğu 2 yıllık süreçte mezun olabilecek ön lisans öğrencileri de başvuru yapabilecek.

9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) başvuruları da 9 Ekim 2018′ de başlayıp 17 Ekim 2018′ de sona erecek. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı din hizmetlerinde memur olmak isteyen adayların KPSS Ön Lisans Sınavı’nın GENEL KÜLTÜR- GENEL YETENEK oturumuna katılmaları gerekmektedir. Ardından 9- 17 Ekim tarihleri arasında Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi’ ne başvurmaları gerekiyor.

KPSS Önlisans Başvurusu

KPSS Ön Lisans başvuruları için ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr adresinden Aday Başvuru Formuna ulaşılıyor. Başvuru süresi boyunca kılavuz ve başvuru formuna kolayca ulaşım sağlayan ÖSYM, ayriyeten kılavuz dağıtımı yapmayacaktır.

Adaylar online olarak ÖSYM’nin internet sitesinden başvuru yapabilecekler.

Bireysel olarak yapılabilecek başvurular için ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli kabul edilecek bir fotoğraf ve eğitim bilgileri bulunmalı. Eğitim bilgileri veya fotoğrafı eksik olan adayların başvuru işlemleri için başvuru merkezlerine gitmeleri gerekmektedir. Başvuru merkezlerinde yapılacak işlemlerde, başvuru hizmeti ücreti ödeyerek başvuru işlemlerini tamamlamaları mümkün.

KPSS Ön Lisans Başvuru Ücreti: 60 TL

KPSS ön lisans başvuru ücreti bu sene 60 lira olarak belirlendi. Belli bankalara yatırılacak ücret için bankamatiklerden, gişeden veya internet bankacılığından ödeme yapılabiliyor. KPSS Ön Lisans Başvuru ücretlerinin yatırılacağı bankalar:

  • T.C. Ziraat Bankası
  • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
  • Akbank
  • Deniz Bank
  • Halk Bankası
  • Kuveyt Türk PTT
Bu yazı 388 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun