KPSS Orta Öğretim Sınavı Ne Zaman Yapılacak | ÖSYM Kılavuzu
 

KPSS Orta Öğretim Sınavı Ne Zaman Yapılacak

Paylaş
 

Kamu personeli seçme sınavına her yıl milyonlarca aday girmekte ve bu adaylar sınavdan başarılı sonuçlar alarak memur olmanın yollarına aramakta. Bu konuda sınava girecek olan bütün lise son sınıf öğrencileri Kamu Personeli Seçme Sınavının hangi tarihte yapılacağını merak ediyordu. Konu ile ilgi açıklama resmi dairelerden geldi ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme kurumu 2018 yılına ait akademik takvimi açıkladı. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği soru cevap buldu. Yapılan açıklamaya göre 2018 yılında yapılacak olan Kamu personeli seçme sınavı 7 Ekim 2018 tarihinde yapılacak.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak

Memur adaylarının hayatını adeta kabusa çeviren Kamu personeli seçme sınavında memur olmak isteyen vatandaşlar şimdiden ders çalışmaya başladı. Çok geniş kapsamlı bir sınav olan KPSS’yi kazanmak için gece gündüz ders çalışıp hayatlarından 5 6 ayı yok sayan memur adayları çalışmalarının karşılığını almak için adeta kitaplarla yatıp kalkıyor. Bu amaçla hazırlanan memur adaylarını şimdiden sınav heyecanı ve sınavdan sonraki dönemler hakkında meraklı bir bekleyiş devam ediyor. Çünkü sınav heyecanı sadece sınava girmek ile bitmiyor. Birde bu işin sınavların açıklanması aşaması bulunmakta. Bu süreç pek çok aday için daha heyecanlı geçmekte. Kamu personeli seçme sınavına girecek olan orta öğretim adaylarının 3 ile 19 Temmuz 2018 tarihleri arasında sınav başvurusunu yapmaları gerekir. Sınav başvurusu yapacak olan adaylar ÖSYM sitesinde yer alan sınav kayıt formunu doldurup sınav parasını ilgili bankalardan yatırarak sınava girmeye hak kazanırlar.

Peki Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonuçları Ne Zaman ve Nereden Açıklanacak?

ÖSYM açıklamış olduğu akademik takvimde KPSS orta öğretim sınavının sonuçlarının açıklanacağı tarihi de açıkladı. Siteden yapılan açıklamaya göre KPSS orta öğretim sınav sonuçları ÖSYM’nin resmi sitesinden 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak.

Bu yazı 570 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02