KPSS Ortaöğretim Tercihleri ve Kılavuzu

Paylaş
 

Ölçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanması ile beraber puanı istenilen kurumlara yeten adayların KPSS tercihlerini yapmaları için ÖSYM tarafından hazırlanmış olan kılavuz doğrultusunda tercihler de yapılmaya başlandı. KPSS üzerinden alınan puanlar doğrultusunda bazı kamu kurum ve kuruluşlarına pozisyon ve kadro ataması yapılacak olan adaylar tercihlerinin ne zaman açıklanacakları konusunda bekleme durumundalar.

KPSS ortaöğretim tercihlerinin ne zaman yapılacağına ilişkin ÖSYM’den her hangi bir açıklama bekleyen adaylar bu konuda çeşitli araştırmalar yapıyorlar. KPSS ortaöğretim ve lise sınav sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanması ile beraber bu kurumlarda memur olmak isteyen adayların ortaöğretim tercihlerini yapmaya başlaması ile start alan süreç KPSS tercihlerinin ne zaman açıklanacağına dair gelen açıklamayı bekleme ile devam ediyor. 2018 KPSS ortaöğretim tercihleri hakkında gelen bilgiler ile beraber güncel haberlerden kendi alanlarında yapılan açıklamaları adaylar yakından takip ediyorlar.

2018 Ortaöğretim KPSS Sonuç Tarihleri

2018 yılı içerisinde açıklanması beklenen ve birçok adayın tercih sonuçlarını beklediği KPSS 2018 ortaöğretim tercihleri hakkında kesin olmamakla beraber 13 Kasım ile 23 Kasım arasında tercih sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

KPSS ortaöğretim tercihlerinin başlaması ile beraber bir çok kişinin sisteme dahil olarak tercih yapma durumu söz konusu olacağından bu konuda anında haber almak isteyen bir çok aday bulunuyor. Kullanılan cep telefonunun uygulama mağazasına erişim sağlanarak KPSS CAFE uygulamasının indirilmesi halinde adayların anlık olarak KPSS tercihlerinin başladığından haberdar olabilmeleri mümkün olacak. Bu uygulama gerek Android işletim sistemlerinde gerekse de IOS işletim sistemlerinde ücretsiz bir şekilde cihazlara indirilebilecek.

KPSS CAFE adına açılmış olan resmi sosyal medya hesapları üzerinden de anlık olarak bilgi alımı sağlanabilecek. 2018 KPSS ortaöğretim tercih başvurularının başlaması ile beraber bu alanda memurluk bekleyen adaylar için süreç başlamış olacak. Bu süreçte duyurulardan anlık olarak haberdar olmak isteyen adayların ise KPSS CAFE uygulaması ya da sosyal medya hesapları üzerinden edinebilecekleri haber listesi kısa sürede işlem yapabilmelerine olanak tanıyacak.

Bu yazı 314 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun