KPSS Şartı Olmaksızın Memur Alımı

Paylaş
 

KPSS olmaksızın memur alımı müjdesi bu kez de Hasankeyf Belediyesi’nden geldi. Üstelik ilkokul mezunu olmak kamu personeli olmaya yetecek. Alınacak tam 60 kişi süresiz olarak kamu personeli kapsamında yerleştirilecek. Elbette lise, önlisans ve lisans programlarından mezun olmuş kişiler de bu uygulamadan faydalanabilecek. 4857 sayılı kanuna göre seçilen kişiler ile sürekli iş sözleşmesi yapılacak ve bu kişiler süresiz olarak istihdam edilecek. İşte detaylar.

Erkek Adaylar İçin Askerlik Şartı

İlan Batman Hasankeyf Belediye Başkanlığı Personel LTD. ŞTİ tarafından yayımlandı. Bu ilana göre 18 yaşından büyük olan ve 45 yaşını doldurmamış, ilkokul, lise ve üniversite mezunu adaylar başvuru yapabilecekler. Ancak erkek adaylar için askerlik görevinin yerine getirilmiş olması şart.

60 kişinin kadroya alınacağı uygulamada, işe kabul edilen kişiler bakım onarım, ağaçlandırma, alt yapı ve park yeşillendirme alanlarında istihdam edilecek. Dolayısıyla adayın çalışmaya engel herhangi bir sağlık sorununun da olmaması gerekiyor. Daha önce bu tarz bir işte çalışmış olmak ise tercih nedeni olabiliyor.

Başvuru yapmadan önce dikkat edilecek diğer bir şart ise ikametgâh ile ilgili. Başvuru yapacak olan kişinin 5 Nisan 2018 tarihinden bu yana Hasankeyf Belediyesi bölgesinde ikamet ediyor olması gerekiyor. Alınacak bir ikametgâh belgesi ile de bu şartın ispatlanması gerekiyor.

Mesai Saatleri İçinde Başvurular Alınıyor

Hasankeyf Belediyesi’nin duyurusunu yaptığı kamu personeli alım ilanı, pek çok kişiye umut oldu. Özellikle ilkokul ve lise mezunu gençler bu ilan sayesinde kadroya yerleşebilecek. Üstelik KPSS şartının aranmıyor olması da adaylar için büyük bir avantaj. Kamu personeli olmak isteyen adayların sabah saat 08:00 ile akşam saat 17:00 arasında Belediye Başkanlığı’na başvuru yapması gerekiyor. Belediye başvuru esnasında istediği belgeleri de adaylara bildirdi. Bu belgeler ise,

– Nüfus kayıt örneği,

– Kimlik fotokopisi,

– Adli sicil kayıt belgesi,

– İŞKUR iş arayan kayıt belgesi,

– İkametgâh belgesi,

Başvuru yapmak isteyen adayların 16 Kasım 2018 tarihine kadar, bu belgeler ile birlikte Hasankeyf Belediyesi’ne uğraması gerekiyor.

Bu yazı 247 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun