KPSS şartsız Lise Mezunu Bekçi alımı

Bekçi alımları başladı, 2017 bekçi alımları
Paylaş
 

Lise ve dengi okullardan mezun olan öğrencilere müjde, binlerce bekçi alımı için başvurular alınacak. Bekçi alımı yapılacak iller ve başvuruya dair tüm detaylar haberimizde.

KPSS’siz hangi illere bekçi alımı yapılacak?

En az Lise mezunu olan kişilerin başvuru yapacağı bekçi alımları ile ilgili haberler devlet personel başkanlığı tarafından bugün itibariyle başladı. 772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfında mülki sınırları içerisinde görevlendirilmek üzere Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır.

Başvuru yapılacak illeri aşağıdaki liste üzerinden kontrol edebilirsiniz.

İstanbul 2 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapacak. (Başvurular 8 Kasım’da başlayacak ve 22 Kasım 2017 tarihinde sona erecek.

Erzurum için de aynı şekilde bekçi alımı yapılacak.

Trabzon Çarşı ve Mahalle Bekçi alımı yapacak. ( Başvurular 13 – 27 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak.)

İzmir Çarşı ve Mahalle Bekçi alımı yapacak iller arasında. (Başvurular 14 – 26 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak.)

Bu illeri tam liste halinde sunacak olursak eğer;

İstanbul 

İzmir

Erzurum

Trabzon 

Samsun 

Gaziantep

İskenderun

Antakya 

Bursa 

Adana

Antalya

Hatay

KPSS şartsız Bekçi alımı başvuru şartları nelerdir?

Öncelikle bu alımların farklı illerde de devam edeceğini bildirelim. Başvuru şartlarını sıralayacak olursak eğer;

Aranan şartları taşıyan adaylar öncelikle sözlü sınava tabi tutulacak, sözlü sınavdan geçerli not alan adaylar yazılı sınava girmeye hak kazanacaktır. Yazılı sınav sonuçlarına göre ise asil ve yedek aday listesi belirlenecek. Alınacak adaylar iç ön giriş sınavları il merkezinde yapılacaktır. Valilik ve Kaymakamlıkların internet adresinden yapılacak tüm duyurular adaylar için tebligat niteliğinde olacağı belirtilirken, belirtilen resmi internet adreslerinin personel alım süresince takip edileceği bilgisi yer alıyor. Alım sürecinin herhangi bir aşamasında başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların için ise işlem yapılamayacağı belirtilmektedir.

 1. Erkek ve Türk vatandaşı olmak,
 2. En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
 3. Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak, (Asıl aday listesine girenlerin bekçiliğe giriş sınavı için verdikleri dilekçenin Kaymakamlık tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğüne havale olduğu tarih; yedek aday listesine girenlerin ise adaylığa tayin tarihi dikkate alınacaktır.)
 4. Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek,
 5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
 6. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartları taşımak, g) Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak,
 7. Kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,
 8. Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,
 9. En az 167 cm boyunda olmak,
 10. Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak. {ağırlık(kg)/[boy(m)]2} örnek: 80/1,75²=26
Bu yazı 775 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun