KPSS'li Ve KPSS'siz Kamu Personeli Alımı İçin Devlet Kurumları İlan Yayımladı | ÖSYM Kılavuzu
 

KPSS’li Ve KPSS’siz Kamu Personeli Alımı İçin Devlet Kurumları İlan Yayımladı

Paylaş
 

Devlet Personel Başkanlığı’nın yayımlamış olduğu kamu personeli alım ilanlarını Kamupersoneli.net olarak sizlere sunuyoruz. Başvuru işlemlerinin nereye yapılacağı, hangi devlet kurumunun ne kadar personel alımı yapacağı ve birçok detayları sizler için derledik.

Personel Alımı İçin Hangi Şartlar İsteniyor? Başvuru İşlemleri Neleri İçeriyor?

Kamu kurumlarının yayımlamış olduğu kamu personeli alım ilanları için başvuruda bulunacak adaylardan istenen başvuru şartları, genel başvuru şartları ve özel başvuru şartları şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Yayımlanmış olan ilanlarda başvuru şartları istenirken kadroların özel şartlarına göre; ehliyet, yabancı dil, KPSS, YDS, sertifika gibi şartlar aranabilmektedir. Kamu kurumlarınca yayımlanmış olan ilanlarda talep edilmiş olan genel başvuru şartları olarak; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, alım yapılacak olan kadroya istinaden talep edilen şartları taşıyor olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak şartları talep edilmektedir.

Bunların yanında yayımlanmış olan ilanlara göre adaylardan istenen genel başvuru şartları arasında; kurumların belirlemiş olduğu yaş şartlarını taşıyor olmak, Türk Ceza Kanununda bulunan 53 üncü maddede belirtilen süreler geçmiş olsa da; kasıtlı olarak işlenmiş olan bir suçtan ötürü bir yıl ya da daha çok süreyle hapis cezasına veya affa uğramış olsa da devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, Anayasal düzen ve bu Anayasal düzenin işleyişine karşı işlenen suçlar, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, zimmet, irtikap, güveni kötüye kullanma, sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma, hileli iflas gibi suçlardan kaynaklı olan malvarlığı değerlerini aklama ya da kaçakçılık suçlarından mahkum bulunmamak şartları aranmaktadır.

Yayımlanan ilanlara bakıldığında adaylardan istenen diğer başvuru şartlarında; erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da askerlik zamanı gelmiş ise muvazzaf askerliğini yapmış veya ertelenmiş ya da yedek sınıfta olmak, görevini yapacak bir sağlık sorunu bulunmamak, arşiv araştırması ya da güvenlik soruşturmasından temiz çıkmış olmak şartları başvuru yapacak adaylardan talep edilmektedir.

Kamu Personeli Alımı Yapacak Olan Devlet Kurumları Hangileridir?

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, ÖSYM, Sayıştay Başkanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi

Bu yazı 476 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02