KPSSP94

KPSSP94 Nedir?

KPSSP94 Ortaöğretim mezunlarına yönelik gerçekleştirilen KPSS sonucunda oluşturulan puan türüdür. Lise mezunu olarak devlet memuru olmak isteyen adaylar bu puan türünü kullanırlar. 

KPSSP94 Puanı Nasıl Hesaplanır?

KPSSP94 puanının hesaplanmasında Genel Yetenek ve Genel Kültür testleri aynı etkiye sahiptir. Hesaplama için standart sapma gibi faktörlerden ötürü küçük kaymalar olabileceğini göz önünde bulundurarak aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz.

40 + Toplam Netiniz X 0.5

Bu yazı 6693 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

5 adet yorum var.

 1. erkan dedi ki:

  ben erkan mersin okuyorum bilgisayar bölümü 2 yıllık bilgisayar bölümü 2011 sınava girdim. 2 sefer tercih yaptım, çıkmadı. ne yapmalıyım bir yol gösterin artık…..!

  • admin dedi ki:

   Yapılacak tek şey 2014 KPSS’ye iyi hazırlanıp iyi bir puan almaktır. Onun dışında açıktan yapılan alımları da takip edin. Belki karşınıza iyi bir fırsat çıkar.

 2. Deniz dedi ki:

  Trabzon’ dan deniz lise kpss den 67 aldım . tercih edebileceğim bölümler neler ? bilgi verirseniz sevinirim.

 3. demet dedi ki:

  mrb arkadaşlar ben 2 yıllık muhasebe bölümünü okudum şu an mezun değilim kpss ye gircem ama lise düzeyinde olur ki atamam gelirse atanırsam.. diploma şuan üniversitede ama ben lise düzeynde gircem diplomayı bana verirlermi lütfen bilgilendirin

 4. ŞABAN KOCA dedi ki:

  90 aldım tercih yaptım belki en az 10 defa, ama atanamadım bu işler puana falan bakmaz sadece adam kayırma ve torpil arkadaşlar 60 alıp atanan insanlar gördüm. Hakkımı bu işe az bile olsa karışan tüm insanlara helal etmiyorum umarım bu kul hakkı bişeylerinden çıkar.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun