KYK 2. 756 Memur Alım İlanı Yayınlandı

Paylaş
 

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda KYK’nin birinci ilanında en az lise mezunu 464 personel alımı yapacağını duyururken ikinci ilanında da 293’ü erkek 463’ü kadın toplam 756 Türkiye’nin her ilinde görevlendirilmek üzere kamu personeli alımı yapacağı müjdesini verdi.

Başvurmak İçin Aranan Şartlar Neler?

Türk vatandaşı ve kamu haklarından mahrum olmama şartlarının arandığı personel alımında, devlet güvenliğini tehdit edecek herhangi bir suçtan ya da kasten işlenen bir suçtan bir yıl veya daha fazla ceza almamış olmak gerekiyor. Anayasal düzen ve işleyişe karşı suç teşkil edecek bir eylemde bulunmamak sahtecilik, güveni kötüye kullanma hileli iflas, ihaleye fesat karıştırmak gibi suçlardan mahkûmiyet almamış olma şartları da aranan kriterler arasında yer alıyor. Erkek adayların askerliğini yapmış olması gerekiyor. Devlet memuru olarak görevini yapmasına engel teşkil edebilecek bir akıl hastalığına sahip olmaması, arşiv araştırmasının yapılmış olması ve emeklilik aylığı almaması, üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezuniyet şartlar arasında. 2016 KPSS sınavından en az 70 alınması da önemli kriterlerden biri olarak göze çarpıyor.

Yurt personeli olarak sözleşmeli devlet memuru olmak isteyenler için şartlar böyle sıralanırken, ayrıca bir de sınava girmeleri gerekecek. Yurt genelinde yapılacak olan sınavlar 16 il temsilciliğinde gerçekleştirilecek. Sınav, Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Erzurum, Eskişehir, Antep, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Hatay, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacak. Bu iller dışında yaşayanlar başvuru sonrasında kendiler için belirlenen illerde sınavlara katılabilecekler.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan KYK personel alımının başvuruları 9 Mayıs – 18 Mayıs tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Online Başvuru Sistemi adresi üzerinden yapılacak.

Bu yazı 443 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun