Kyk Burs Başvuruları Ne Zaman?

kyk-burs-basvurulari-ne-zaman-3
Paylaş
 

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) burs ve kredi başvuruları ne zaman?  KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) burs  ve kredi ücretleri ne kadar olacak? KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) burs ve kredi başvuruları nasıl yapılacak ?

kyk-burs-basvurulari-ne-zaman-1

Kyk (Kredi Yurtlar Kurumu) Burs Başvuruları Ne Zaman?

Bir çok öğrenci sınav sonuçlarından sonra KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) burs başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyor. En çpk merak edilen sorulardan bir tanesi de KYK  burs ve kredi ücretlerinin ne kadar olacağıdır. KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) bu gibi önemli konuları öncelikle kendi resmi internet sitesinde paylaşıma açıyor fakat şu zaman dilimine kadar yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Aktif olarak kullandığı sosyal medya platformu olan Twitter’dan da henüz bir açıklama yapmadı.

Bu Hafta İçinde Başvuruların Açılacağı Tahmin Ediliyor

Üniversite öğrencilerinin maddi giderlerini karşılayabilmek için başvuruda bulunduğu KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) burs başvurusu Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) nın kendi internet sitesi üzerinden online olarak e-devlet şifresi ile kabul edilir.  2017 yılında başvuruların 16 Ekim 2017 tarihinde başladığını biliyoruz 2018 KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) başvurularının da bu hafta içerisinde başlayacağı tahmin edebiliriz.  Kısaca KYK (Kredi Yurtlar Kurumu)  kredi ve burs başvurularına az kaldı diyebiliriz.

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) Kredi ve Burs Ücretleri Ne Kadar ?

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için aylık burs ve kredi ücretleriyle ilgili olarak önceki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunmuştu ve burs ücretlerinin arttığını duyurmuştu. Buna nazaran KYK  (Kredi Yurtlar Kurumu) burs ücretleri şöyle oldu;

  • Lisans okuyacak öğrenciler için aylık 500 TL burs verilecektir.
  • Yüksek Lisans yapacak öğrenciler için aylık 1.000 TL burs verilecektir.
  • Doktora yapacak öğrenciler için aylık 1.500 TL burs verilecektir.

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) Burs ve Kredi Başvuruları Nasıl Yapılır?

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) burs veya kredi başvuruları e-devlet üzerinden online olarak yapılır. E-Devlet şifresi olan her öğrenci KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) nın  internet sitesi üzerinden belirlenen tarihler arasında açılan başvuru linki üzerine tıklayarak yapılacaktır. E-devlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine gidip, kimliğiniz ile e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.

Eğer daha önce e-devlet şifresi aldıysanız ve unuttuysanız  buraya tıklayıp şifremi unuttum panelini takip ederek yeniden şifre alabilirsiniz.

 

 

Bu yazı 212 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun