Kyk Burs ve Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

2017 kyk burs ve kredi başvuruları, kyk burs başvuruları son tarih, kyk burs başvuruları nasıl yapılır, burs başvuruları nereden yapılır,burs başvuruları, kredi başvuruları
Paylaş
 

2017 kyk burs ve kredi başvuruları 16 Ekim pazartesi günü başladı ve 24 Ekimde bitecek. 2017 Kyk burs ve kredi başvuruları E-Devlet sistemi üzerinden yapılacak. 2017 kyk burs ve kredi başvuruları nasıl yapılır? kyk başvuru belgeleri ve şartları nedir?

 

2017 Kyk Burs ve Kredi Başvuru Belgeleri

• Şehit çocuğu (Şehit bekar ise bekar kardeşleri)veya gazi çocuğu (İlgili Kurum ve Kuruluşlardan alınacak belge)

• Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu belgelendirenler.(Tam teşekküllü Devlet Hastanesi)

• Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)

• Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kyk tarafından araştırılacaktır)

• 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki öğrenciler (Valilikten alınacak belge)

• Milli futbolcular Futbol Federasyonundan alınacak belge (diğer branşlarda milli olmuş amatör sporcular Kurumumuz tarafından T.C Gençlik ve Spor Bakanlığından Milli Sporcu Belgesi)

• Anne ve babası vefat edenler,(Kyk tarafından Mernis’den alınmaktadır.)

Yukarıda yer alan niteliklere sahip öğrenciler E-Devlet sistemine giriş yaparak Kyk burs ve Kredi başvurusunda bulunabilirler.

2017-2018 Burs Fiyatları Nedir

2017-2018 yılı burs fiyatlarına zam yapıldı. Gençlik ve spor bakanlığı ile Kredi Yurtlar kurumu tarafından öğrencilere maddi anlamda destek olmak için burs fiyatları artırıldı. Öğrencilerin merakla beklediği açıklama Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Burs ve kredi fiyatları aşağıdaki gibi olacak şekilde düzenlenmiştir.

2017 kyk burs ve kredi başvuruları, kyk burs başvuruları son tarih, kyk burs başvuruları nasıl yapılır, burs başvuruları nereden yapılır,burs başvuruları, kredi başvuruları

2017-2018 Burs ve Kredi Parası Ne Kadar?

Lisans öğrencileri için aylık 425 liradan 470 liraya, yüksek lisans öğrencileri için aylık 850 liradan 940 liraya, doktora öğrencileri için ise aylık bin 275 liradan bin 410 liraya yükseltildi. Böylelikle 2002 yılında 45 lira olan Burs ve Öğrenim Kredisi, yüzde 944 artışla 470 liraya yükselmiş oldu.

KYK Bursu Neden Kesilir

Kyk burslarının başlıca kesilme nedenleri ise burs alan öğrencinin derslerinde başarısız olması, okuldan ayrılması yada uzaklaştırılması, kayıt dondurması yada bir yıl ara vermesi durumunda KYK’dan aldığı burs kesilecektir.

 

Bu yazı 826 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun