Lise Kayıtlarında Son Gün

Paylaş
 

Geçen yıl yapılan yeni düzenleme ile Lgs sınav sonucuna göre öğrencilerin lise kurumlarına kayıt yaptıracakları açıklanmıştı. Ancak öğrencilerin bu konuda yaşadığı sıkıntıları önlemek için yeni düzenlemeler yürürlüğe girdi.

Lgs sınav sonuçlarına göre, lise kayıtlarını yaptırmak isteyen öğrenciler için 3. nakil işleminin son gününde, aileler öğrenci kayıtlarını yaptırmak için soğuk terler döküyorlar. Ortaokul sekizinci sınıfı tamamlayarak, Lgs sonuçlarına göre ikamet ettikleri bölgeye yakın olan okullara kayıt yaptırmak için bugün son gün. Tüm aileleri çocuklarının eğitim hayatındaki başarısı için yakından ilgilendiren bu konuda, lise müdürlüklerine ve ailelere büyük görev düşüyor.

Lgs Sonuçlarına Göre

Ortaokuldan mezun olan öğrencilerin liselere kayıtlarını yaptırabilmeleri için tercih evraklarının ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılması gerekiyor. Bu akşam saat 17.00’da süresi dolan kayıt işlemleri için 4. ve son nakil tarihi ise 3 Eylül 6 Eylül tarihinde yapılacak ve tercih sonuçları 8 Eylül’de açıklanacak. Nakil başvurusunda yerleştirme olacak okulda boş kontenjan bulunma şartı yok. Öğrenciler nakil işlemlerinin onayını müteakip okula kayıt olabilecekler. Ayrıca açıköğretim ortaokuldan mezun olup, Lgs sonuçlarına göre bir liseye yerleşen veya yerleşemeyen öğrenciler de nakil başvurusunda bulunabilecek. Açıköğretim ortaokulu mezunu olan öğrenciler yerleşim adreslerinin bulunduğu okul müdürlüklerine, tercih evrakları ile başvuru yapabilecek. Sonuçlar için belirtilen tarihleri takip etmeleri ve takip sonucuna göre okul müdürlüklerinden, durumlarını teyit ettirebilirler.

Bu yazı 311 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun