2017 Lise Mezunu 6 Bin Memur Alımı

Lise Mezunu 6 Bin Memur Alımı, 2017 Zabıt katibi alımı, infaz koruma memuru alımı, adliye personeli alımı
Paylaş
 

2017 Lise Mezunu 6 Bin Memur Alımı için adalet bakanı tarafından açıklamalar yapıldı. 2017 Zabıt katibi alımı, infaz koruma memuru alımı ve adliye personeli alımı için düğmeye basıldı. 2017 en az lise mezunu personel alımı bu günlerde belli olacak.

Lise Mezunu 6 Bin Memur Alımı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklamalara göre Adalet Bakanlığına farklı alanlarda toplam yalaşık 6.000 yeni memur alımı yapılacak. Personel alımı için başlatılan çalışmalarla 2.500 zabit katibi ve adliye çalışanı, 3.500 infaz koruma memuru alınacağını iletti. Alım yapılacak kurumların duyuruları ise adalet bakanlığı, devlet personel başkanlığı ve ceza ve tevkif evleri genel müdürlüğünün resmi internet sayfalarından duyurulacak.

2017 Adliye Personeli Alımı

Adalet Bakanlığına Başvuru yapmak için genel şartların aşağıdaki gibi olması gerekiyor;

 1. T.C. vatandaşı olmak
 2. En az lise mezunu olmak
 3. Kpss’den en az 70 ve üstü puan almak
 4. Kamu haklarından mahrum olmamak

Adalet bakanlığı alımları 3500 infaz koruma memuru, 2500 adliye personeli, zabıt katibi, şoför, mübaşir ve teknisyen alımları yapılacak. Adalet bakanlığının resmi sitesinden detaylı bilgi ve yeni duyuruları takip edebilirsiniz.

2017 İnfaz Koruma Memuru Alımı

İnfaz Koruma Memuru adaylığına başvuru yapmak için aşağıdaki şartlara uygun olmanız gerekiyor. Şartların herhangi birisine uygun olmamanız durumunda aday başvurunuz geçerli sayılmayacaktır.

 1. En az lise veya dengi okul mezunu olmak
 2. Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezi sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak
 3. KPSS’den en az 70 puan almış olmak
 4. Erkeklerde 170 cm kadınlarda 160 cm den kısa boylu olmamak, Boyun cm cinsinden değerinin son iki rakamı ile kilo arasında 13’ten fazla 17’den az fark olmaması
 5. Adli sicil kaydı olmamak
 6. Kamu haklarından mahrum olmamak

İnfaz Koruma Memuru olmak için yukarıda yer alan başvuru şartlarına uymanız gerekiyor. Bu şartları taşımanız durumunda Ceza ve Tevkif evleri genel müdürlüğünün resmi internet sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanı tarafından bir kaç gün önce yapılan açıklamalara göre bu günlerde resmi internet adreslerinden bir açıklama ve başvuru sürecinin başlaması gerekiyor.

Bu yazı 799 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun