LYS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

LYS yerleştirme sonuçları açıklandı, İlgili haber; https://www.osymkilavuzu.com/lys-yerlestirme-sonuclari-aciklandi/

Üniversite adaylarının merakla beklediği LYS yerleştirme sonuçlarının kısa süre içerisinde ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.  1 milyon 112 bin 451 adayın geleceğini belirleyecek olan sonuçlar ile adaylar okuyacakları üniversiteyi öğrenecekler.

Bilindiği üzere LYS sonuçları sınavdan 8 gün sonra açıklanmıştı ve 18 Temmuz tarihinde de tercih işlemleri sona ermişti. Son zamanlarda eskiye nazaran çok daha hızlı bir şekilde sonuçları açıklayan ÖSYM’nin LYS tercih sonuçlarını da kısa süre içinde açıklaması bekleniyor. .

Dün (22 Temmuz) LYS sonuçlarının açıklanacağı yönünde çıkan söylentilere ÖSYM twitter hesabından şöyle cevap verdi; “2013-ÖSYS Yerleştirme sonuçlarının bugün açıklanacağına ilişkin açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Değerlendirme işlemleri bittiğinde İnternet sitemizden kamuoyuna gerekli duyuru yapılacaktır”

Bu açıklamaya rağmen biz osymkilavuzu.com ekibi olarak yerleştirme sonuçlarının 29 Temmuz tarihine kadar açıklanacağını tahmin ediyoruz. Sonuçları açıklandığı anda sizlere duyuracağız. Umarız, sizi mutlu edecek bir sonuçla karşılaşırsınız.

Bu yazı 928 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun