MEB 60 Bin Personel Alımı Başlıyor

meb 60 bin personel alımı, meb personel alımı, meb güvenlik alımı, meb temizlik personeli alımı, 60 bin personel alımı
Paylaş
 

MEB 60 Bin Personel Alımı için imzalar atıldı. İmzalanan protokol gereğince MEB bünyesinde istihdam edilmek üzere 60 bin güvenlik ve temizlik görevlisi alınacak. İç işleri bakanlığı, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ve milli eğitim bakanlığı toplum yararına program protokolünü imzaladı.

MEB 60 Bin Personel Alımı Başlıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlıkları arasında toplum yararına program protokolü imzalandı ve protokol gereği Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullara yaklaşık 60 Bin personel alımı yapılacak. Güvenlik ve temizlik hizmetleri kapsamında yaklaşık 47 Bin 850 hizmetli ile 9 Bin 473 güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

Yapılan açıklamalara göre güvenlik açısından riskli görülen okulların güvenlik ve temizlik hizmetlerinin sağlanacağını belirten Soylu, güvenlik sertifikası bulunan 9 bin 473 özel güvenlik görevlisinin okullarda görevlendirileceğini bildirdi. Ayrıca alınan tedbirler ve atılan adımlar sayesinde okulların güvenliği konusunda bu yıl önemli bir farkın ortaya çıkacağını belirterek, “İçişleri ve Milli Eğitim bakanlıkları olarak bugüne kadar bin 637 özel güvenlik görevlisine asayiş, narkotik ve terörle mücadele konularında eğitimler verdik. Bu programımız başarılı bir şekilde yürümektedir. Bu hem ailelerimiz hem ülkemiz hem eğitimimiz için önemli projedir.” ifadelerini kullandı.

Personel Alımı Ne Zaman Başlayacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ise Toplum Yararına Program kapsamında 47 bin 850 kişinin hizmetli olarak okullarda istihdam edileceğini bildirerek, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Milli Eğitim ve İçişleri bakanlıklarımızca toplamda yaklaşık 60 bin kişi okullarımızda görevlendirilecek. Bu protokolle hem ailelerin gözünün arkada kalmaması hem de evlatlarının hijyenik ve güvenli şartlarda eğitim alması için önemli bir adım atmış oluyoruz. İnşallah bu adımlarımız eğitim camiamıza, ailelere ve ülkemize hayırlı uğurlu olur.” diye konuştu.

İmzalanan protokolün ardından en kısa sürede işe alım süreci başlayacak. Lise mezunlarının da yararlanabileceği süreçte 60 Bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.

Bu yazı 777 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun