MEB Öğretmenlere 3 Gün İdari İzin Kararı Açıkladı

Paylaş
 

Mevzuat gereği birçok öğretmenin 30 Hazirana kadar sürecek olan seminer takvimi bulunuyor. Takvimde seçim ve bayram dolayısı ile güncelleme yapıldı. Yapılan güncelleme dolayısı ile bir milyon öğretmene 3 gün idari izin verilecek. Öğretmenlerin idari izinli olacakları tarihler. Bir milyon öğretmenini tabi olduğu seminer takvimine göre öğretmenlere verilecek olan 3 gün idari izin tarihleri belli oldu.

Öğretmenlerin İzin Tarihi

Bir milyon öğretmen bayram öncesi 14 Haziran arefe günü izinli ve arkasına 25 ile 29 Haziran tarihleri arasında idari olarak izinli sayılacak. Öğretmenlerin seminer takviminin başladığı tarih olarak 9 Haziran cuma günü olarak belirlendi. Öğretmenler 9 Haziran ile 13 Haziran tarihleri arasında görev yaptıkları okullarda, 18 Haziran ile 22 Haziran ikinci haftada ise seçim görevi olanlar hariç farklı bir ilçede veya ilde olabilecekler. Bu şekilde seminer programını tamamlamış olacaklar. Öğretmenler ikinci haftayı başka bir okulda seçtikleri takdirde o okula önceden dilekçe vermeleri gerekiyor.

Seminerin Amacı

Öğretmenlere uygulanan iki haftalık seminer programının amacı, öğretmenlerin verimini arttırmak ve alanları konusunda mesleki yeterlilik düzeylerini geliştirmeyi sağlamak. Böylelik ile öğretmenlere müzakere imkânı tanınmış oluyor. Bunların yanında ayrıca eğitim bilişim ağına çeşitli materyallerde farkındalık yaratma amacı güdülüyor. Hem yerli hem de yabancı olarak belirlenmiş olan 45 kitabın yanı sıra 50 adette film eleştirel anlamda tartışılacak. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere uzun yaz tatili boyunca kitap okuma listesi veriyor ve bu yaz için olan listede güncelleme de yapıldı. Doğa konusunda ve sanat dalında kitaplar listeye eklendi. Öğretmenlerin bu kitapları okuması özellik ile tavsiye edilerek, farkındalık konusunda iyi yönde öğretmenlerden yansıma bekleniyor.

Bu yazı 432 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun