MEB Telafi Sınavı Yapılacağını Söyleyerek Özür Diledi

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanlığı, Açıköğretim kurumlarının sınavları ile ilgili olarak açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, 2. dönem yapılacak olan sınav oturumlarında 4 dersten fazla sınava girecek olan adayların, cevap kâğıtlarında teknik bir hata oldu. Öğrencilere ayrılmış olan alanda sadece 4 ders yer aldı. 4 sınavın üzerinde sınava girecek olan adaylar için cevap kâğıtları eksik basıldığı için ayrı bir telafi sınavı yapılacak. Duyuru MEB’in resmi internet sayfasında yer aldı. Yer alan duyuruda, 31 Mart ile 1 Nisan tarihinde yapılacak olan sınav oturumunda yaşanan teknik aksaklık sebebi ile telafi sınavı yapılacak.

Açıköğretim Öğrencileri İçin Telafi Sınavının Yapılacağı Tarih

Açıköğretim de okuyan öğrencilerden 4 dersten fazla dersten sınava girenler hafta sonu olan oturumda cevap anahtarında olan yanlış basımdan dolayı sınava girdiklerinde bir şaşkınlık yaşamıştı. Bu hata yüzünden özür ve telafi sınavı mesajı yayınlandı. Resmi sitede yayınlanan duyuruya göre; Açıköğretim kurumlarının 31 mart ile 1 nisanda planlanan 2. dönem sınav oturumunda yaşanmış olan teknik hata ile ilgili olarak telafi oturumu sınav tarihi belirlendi. Sınav oturumunda 4 derste fazla dersten sınava giren öğrenciler için eksik cevap anahtarı basıldı. Cevap kâğıdında sadece 4 ders için yer ayrıldı. Daha fazla dersi olan öğrenciler mağduriyet yaşadı. Bu yaşanan teknik basım hatası için öğrencilere telafi sınavı yapılması kararlaştırıldı. Telafi sınavı için Açıköğretim öğrencilerine belirlenen sınav tarihi, 21 Nisan 2108 cumartesi günü. Saat olarak oturum sabah 09:30 da yapılacak.

Öğrencilere Özür Mesajı

MEB resmi sayfasında açıköğretim öğrencilerine özür mesajı yayınladı. Yayınlanan mesaja göre, açıköğretim öğrencilerinin bu yapılmış olan teknik hatadan dolayı öğrencilerin her hangi bir şekilde bir mağduriyet yaşamayacağı yönünde idi. Ayrıca öğrencilerden bu teknik hata yüzünden öğrencilere karşı özür mesajına da yer verildi.

Yaşanan bu mağduriyeti öğrenciler 21 Nisan tarihinde yapılacak olan telafi oturumu ile giderebilecekler. Telafi oturumuna sadece 4 dersten fazla dersi olan ve teknik hata sebebi ile mağduriyet yaşayan öğrenciler katılabilecek.

Bu yazı 555 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun