MEB Uyuma, Ek Atama Sonuçlarını Açıkla

Milli Eğitim Bakanlığı 9 Eylül 2013 Pazartesi günü öğretmen atamalarını gerçekleştirdi. 40 bin kadrodan 3163’ü boş kaldı. Aynı gün öğle saatlerinde MEB müsteşarı Yusuf Tekin twitter hesabından yaptığı açıklamada boş kalan yaklaşık 3000 kadronun ihtiyaç olan branşlara dağıtılacağını ve 2 gün içinde sonuçların açıklanacağını ifade etti. Fakat bu açıklamanın üzerinden şu an itibariyle tam 4 gün, 4 saat geçti. Herhangi bir yetkili merciden konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Bu durum ek atama ile atanma umudu taşıyan öğretmen adaylarının sinirlerini fazlasıyla yıprattı.

Ek atama ile ilgili bir belirsizlik hakim olduğu için adaylar endişe içinde beklemektedir. Adaylar 10 dakikada bir MEB’in atama sayfasını ziyaret etmekten ve her defasında hayal kırıklığına uğramaktan bezgin düştü.  Bir an önce sonuçlar açıklanmalı veya bu konu ile ilgili aydınlatıcı bir açıklama yapılmalıdır.

Biz de osymkilavuzu.com olarak MEB’in bu işkenceye son vermesini, bir an önce akıllardaki soru işaretlerini kaldırmasını ve sonuçları açıklamasını istiyoruz.

Bu yazı 811 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun