MEB’den Ek Puan Müjdesi

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) TEOG – Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında, soyal etkinlikler ve sanat, spor gibi etkinliklerle öğrencilerin gelişiminin daha hızlı olacağı sistemi oluşturarak, öğrencilerin liselere girişinde bu faaliyetlere göre ek puan verileceği bir çalışma üzerinde ön keşifler yapılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada yetenekli çocukların güzel sanatlar ve spor liselerinde eğitim aldığını belirterek, daha önce güzel sanatlar ve spor dallarının aynı çatı altında olduğunu anımsattı. Daha sonra bu eğitim kurumlarının iki ayrı şekilde düzenlendiğini anlatan müsteşar Tekin, öğrencilerin okul yaşamlarında sosyal ve sanatsal alanlara yeterince zaman bulamadığının altını çizdi.

Tekin yaptığı açıklamada (TFF) Türkiye Futbol Fedarasyonu ile spor tarihi için çok önemli bir işbirliği yapılarak İstanbul ilinde açılan Meral-Celal Aras Spor Lisesi’nin, Türkiye’nin ilk futbol okulu olduğunu bildirdi.
Tekin ek puan ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi. Önümüzdeki günlerde bu konu netleştiği zaman size buradan bilgi aktaracağız.

Bu yazı 973 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun