Meclis'te Ek Gösterge Gündemi | ÖSYM Kılavuzu
 

Meclis’te Ek Gösterge Gündemi

Paylaş
 

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü törenine katılan, CHP Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer, bazı açıklamalarda bulundu. Gürer, emniyet görevlilerinin takdir edilmesi kadar, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve özlük haklarında düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi.

Ömer Fethi Gürer, katıldığı törende tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası’nı ve Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümünü kutladı. CHP Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer, törende yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçim öncesi polislere, sağlık çalışanlarına, öğretmenlere 3600 ek gösterge düzenlemesi yapılacağına dair söz verildiğini ancak halen bu düzenlemenin yapılmadığına dikkat çekti. Gürer, “Toplumun olmazsa olmazı güven ve huzurdur. Böylesine önemli bir beklentiyi, zor koşullarda ve büyük bir özveriyle yerine getiren emniyet görevlilerinin çalışma şartlarındaki aksaklıklar mutlaka giderilmeli ve hak ettikleri koşulların sağlanması için vakit geçirilmeden gerekli tüm düzenlemeler yapılmalıdır” dedi.

Kanun Teklifi Verdik

Ömer Fethi Gürer, 24 Haziran seçimi öncesinde söz verildiği gibi 3600 ek gösterge düzenlemesi yapılmadığını belirtti. Gürer, polis, öğretmen, sağlık görevlisi, din görevlisi çalışanlarına 3600 ek gösterge düzenlemesi yapılacağı belirtilmişti. Fakat aradan 10 ay kadar bir süre geçmiş olmasına rağmen bu düzenlemenin hala yapılmadığını ifade etti. Ömer Fethi Gürer, konu hakkında TBMM’ye kanun teklifi verdiklerini ve kamu görevlileri hakkında gerekli düzenlemenin yapılması talebinde bulunduklarını söyledi. Gürer AKP iktidarının, Haziran seçimi öncesinde öğretmenlere, hemşirelere, polislere ve din görevlilerine ek gösterge düzenlemesi sözü verdiğini, ancak pek çok konuda olduğu gibi AKP iktidarının bu sözünü de tutmadığını ifade etti.

CHP milletvekili Gürer, içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda, emniyet çalışanlarının mali ve çalışma şartlarında yeniden düzenlemeye gidilmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Gürer, yaptığı açıklamada “Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda gece-gündüz gözetmeksizin zor şartlarda görevini yapan, güven ve huzurun teminatı olan tüm emniyet çalışanlarının Polis Haftası’nı kutluyor, başarılar diliyorum. Başta önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, onun silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle anıyorum. Hala hayatta olan gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Bu yazı 65 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02