Memur Olmak İsteyenler Dikkat

Paylaş
 

2018 yılı itibari ile ÖSYM tarafından açıklanan Kamu Personeli Seçme Sınavı tercihleri bekleyenler için büyük heyecan yarattı. Memur olmak isteyen tüm adaylar tercihlerin ne zaman olacağı ve sınav süreci ile ilgi detayları büyük bir merak ile takip ediyor.

Sınavdan iyi puan alan adaylar tercih kılavuzunu incelmeye başladı. Fakat tercih tarihleri halen açıklanmış değil. Kılavuzun yayınlanmasının hemen akabinde tercih tarihleri ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Tüm detaylar ile ilgili gelişmeler ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacak. Adaylardan ilk yerleştirme ücreti alınmıyor.

KPSS Tercih Rehberi

KPSS tercih işlemleri ile ilgili her şey ais.osym.gov.tr adresinden kolaylıkla yapılıyor. Adaylar işlemler için sisteme T.C kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yapabiliyor. Giriş sonrasında istedikleri tüm işlemleri kısa sürede gerçekleştirebilir.

KPSS Yerleştirme

Merkezi olarak yapılan KPSS tercih işlemleri ÖSYM tarafından yapılıyor. Yerleştirme işlemleri sırasında, aynı puanı alan aday bulunması halinde ise adaylar arasında öncelik, mezuniyet tarihine göre belirlenecek. Daha önce mezun olan aday öncelik verilecek. Mezuniyet tarihinin de aynı olması halinde ise yaşı daha büyük olan aday öncelik kazanacak. Kadrolara yerleştirme işlemleri sırasında adayların aranan nitelikleri taşıyıp, taşımadıkları gibi unsurlar değerlendirilecek. Herhangi bir olumsuz durumda, tercih iptal edilebilir. Adaylara sonuçlar hakkında herhangi bir belge gönderimi yapılmayarak sonuçlar ÖSYM’nin internet adresinden yayınlanır.

Bu yazı 280 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun