Merakla Beklenen AÖF Belgeleri Açıklandı

Paylaş
 

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ara sınavı milyonlarca öğrenci tarafından bekleniyor. Ancak sınav kadar merak edilen bir başka konu da sınav giriş belgeleriydi. Bu konuya bir açıklık getirildi ve sınav giriş belgeleri için istenen evraklar yayımlandı.

Bu Linkten Öğrenebilecekler

Açık öğretim üzerinden eğitimini devam edecek öğrenciler merakla ara sınavı bekliyor. Ayrıca ara sınav giriş belgelerinin bir türlü açıklanmamış olması da yüz binleri biraz daha meraka sürükledi. Sonunda Açık Öğretim Fakültesi sınava giriş için kullanılacak belgeleri yayımladı. Öğrenciler aof.anadolu.edu.tr linki üzerinden sınava girerken yanlarında getirecekleri belgeleri görebilecekler. Tabi ki bu site üzerinden öğrencinin kullanıcı kodu ve şifreleri ile giriş yapması gerekiyor.

İşte O Belgeler

Sınava girecek olan öğrencilerin şimdiden hazırlaması gereken bazı belgeler bulunuyor. İşte sınav günü heyecan yaşamamak ve sınava sorunsuz katılabilmek için öğrencilerin yanlarında bulundurmaları gereken belgeler,

– Sınav giriş belgesi,

– Fotoğraflı ve onaylı nüfus cüzdanı (TC kimlik numarasının, soğuk damgasının ve fotoğrafının eksiksiz olması gerekiyor,

– Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ait kimlik kartı,

– Yabancı uyruklu öğrenciler için süresi dolmamış pasaportlar,

– Türk vatandaşlığı için izne ayrılmış olanlardan ve kanuni mirasçılarına ait mavi kart,

– Tüm bu belgelerin sınav öncesinde eksiksiz olarak hazırlanmış olması şart. Aksi halde ne yazık ki sınava girmek mümkün olmayacaktır.

Bunlara da Dikkat

Sınavı sorunsuz atlatmak için yalnızca belgelerin tam olması yeterli değil elbet. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların sınava girecekleri okulu birkaç gün önceden gidip görmesinde fayda bulunuyor. Sınava girilecek yerde, sınav saatinden 1 saat önce bulunmak gerekiyor. Ayrıca sınava giden öğrencilerin yanında yumuşak bir silgi ve sınav kalemi de bulundurması gerekiyor. Her sınavda olduğu gibi açık öğretim sınavlarında da kitapçıklar A, B, C ve D olarak gruplara ayrılıyor ve öğrencilerin cevap anahtarına kendi kitapçık grubunu eksiksiz olarak yazması gerekiyor. Yine 4 yanlış 1 doğruyu götüreceğinden bilinmeyen sorular boş bırakılmalıdır. Hiçbir öğrenci tablet, ses ve görüntü kaydedici cihaz, telsiz, telefon gibi elektronik eşyalar ile sınava giremez.

Bu yazı 234 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun