Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Açıkladı

Paylaş
 

Eğitim gündemine dair açıklamalar yapan MEB Bakanı İsmet Yılmaz İstanbul’da eğitimi geliştirmek adına bir takım açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yapılacak düzenlemelerle eğitim sistemini geliştirmek adına İstanbul’da ikili eğitim sisteminden tam gün eğitim sistemine geçileceğinin altını çizerek gazeteciler yapmış olduğu açıklamalarda ” İkili sisteme geçmek bizler için biraz zor olacak. Ancak başlatacağımız eğitim seferberliği ile birlikte geleceğimiz olan çocuklar için verilen eğitimin kalitesi arttırmış olacağız.” ifadelerine yer verdi. Diğer bir yandan Bakan İsmet Yılmaz, bu süreçte zorlanacaklarına vurgu yaptı. Ancak her ne pahasına olursa olsun bu işin üstesinden milletçe ve devletçe geleceklerini belitti. Söz konusu olan düzenlemenin 2019 yılı sonlarında hayata geçirilmesi beklenmektedir. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, diğer gündem olan eğitim konuları hakkında da merak edilen konulara açıklık getirdi.

Bakan İsmet Yılmaz’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Tam Gün Eğitim Sistemi Düzenlemeleri

Son yapılan kalkınma programın yer alan düzenlemeye göre bu yıl bütçeden eğitim sistemine ayrılan ödenek OECD ülkelerinden yaklaşık olarak 1,0 baz puan daha fazla gerçekleşmiş bulunmaktadır. Yapılan bu son atılımlar ile eğitime ayrılan bütçemiz OECD ülkelerinin önüne geçmiştir. Öncelikle önemli olan bu bütçeyi güzel ve dengeli bir şekilde planlayarak eğitim sistemimizi geliştirmek olmalıdır. Diğer bir yandan Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden OECD raporu ile ilgili belge yayınlandı.

Bu raporla ilgili olarak İsmet Yılmaz; ”Rapor, ” Ülkemiz eğitime diğer ülkelerde olmadığı kadar fazla ödenek ayırmaktadır” diyor. Bizde bu doğrultuda eğitim kalitemizi daha da arttırmak için çabalıyoruz. Bunun içinde öncelikli olarak yapacağımız işlem ikili eğitim sistemini ortadan kaldırmak ve çocuklarımızın eğitim almasını kolaylaştırmaktır.” ifadelerini kullandı.

Bu yazı 435 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun