Milli Eğitim Bakanlığı 47850 Hizmetli Kadrosuna Personel Alımı Yapacak

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet göstermekte olan bütün okullar için toplam 47850 kişilik hizmetli kadrosu açılmış durumda. Böylece alınacak olan yeni ekiplerle birlikte okulların daha temiz ve bakımlarının daha yeterli olması amaçlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı maliyenin de onay vermiş olduğu 47850 hizmetli alımını yapabilmek için ilan açtı.

Kimler Hizmetli Kadrosu İçin Başvuru Yapabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen 47850 kişilik hizmetli alımı için başvuru yapabilmek adına bir takım şartlar bulunuyor. En az ilkokul mezunu olma şartının bulunduğu hizmetli kadrolarına başvuru yapabilmek için İŞKUR ana sayfasındaki ilan metni incelenebilir. Alınacak olan hizmetli sınıfındaki personeller okullardaki bütün çevre düzenlemesinden sorumlu olacaklar. Ayrıca okul içerisindeki bakım ve onarım işleri, okulun temizlik yükümlülükleri, okulda yapılması gereken bütün hizmetli uygulamaları alınan personellerin sorumluluğunda olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı İŞKUR İşbirliği İle Personel Alımı Yapılacak

İşsizlikle mücadele noktasında son dönemde oldukça etkili olan İŞKUR toplum yararına program adı altında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapacak olan hizmetli kadrolarına alım sağlayacak. Bu sebeple yapılacak olan başvurular ile ilgili bütün detaylar İŞKUR’un ana sayfasında toplum yararına program menüsü altında yer alıyor. Başvuruların yapılabilmesi için internet sitesindeki yönergelerin izlenmesi yeterli. Ayrıca bütün il ve ilçelerdeki İŞKUR şubelerine gidilerek bizzat başvuru yapabilme olanağı da bulunuyor.

Bu yazı 872 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ferdane ozcan dedi ki:

    Esim calismiyor bnm ise ihtiyacim var kiradyim zonguldak caycmayliyim bn 6ay okulda calistim ama birdah cikmadi bna nolir yardim edin okulda calismak istityorum yardimci olutsaniz sevinirim cok istoyorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun