Milli Eğitim Bakanlığı İçin 9473 Güvenlik Görevlisi Alınacak

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan birçok personel bulunmakta. Fakat son yıllarda oldukça sık bir şekilde yaşanan çocuk kaçırma olayları ve okullarda meydana gelen güvenlik ihlalleri sebebiyle radikal bir karar alınarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet göstermekte olan okullarda güvenlik görevlisi istihdam edilecek.

Hangi Banka Güvenlik Görevlisi Alıyor

9473 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl almış olduğu kararlar neticesinde okullarda derslerin çok daha güvenli bir şekilde işlenebilmesi, çocukların rahat bir şekilde giriş çıkışlarını sağlanabilmesi ve bunun neticesinde çocuk kaçırma darp etme okullarda yaşanan güvenlik sorularının önüne geçebilmek için 9473 güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

Okullarda Güvenlik Tedbirleri Artırılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı alacak olduğu 9473 güvenlik görevlisi ile birlikte okullardaki güvenlik ile ilgili opsiyonlar da arttırılmaya çalışıyor. Okul girişlerinin sadece tek bir kapıdan yapılması sağlanarak denetim daha kaliteli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ayrıca okullardaki duvarların yüksekliğinin artırılması ve okul girişlerinde güvenlik görevlilerinin faaliyette bulunması da önemli bir artı değer olacak. Alınacak olan 9473 kişilik güvenlik görevlisi İŞKUR işbirliği ile istihdam ettirilecek. İŞKUR toplum yararına program konsepti gereği Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışacak olan güvenlik görevlisi adaylarının İŞKUR ana sayfasında bulunan menüden başvuru işlemlerini yapabilecekler. Aynı zamanda İŞKUR şubelerine gidilerek de başvuru yapılabilecek. Bunun neticesinde alınacak olan personeller ilan edilecek.

Bu yazı 720 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun