Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Ataması Müjdesi Verdi

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanı olan İsmet Yılmaz, öğretmen ataması müjdesi verdi ve 25 bin öğretmen alımı için mülakatların başladığını da duyurdu. Ayrıca atamaların ilanının seçim ertesi olacağı bilgisini de paylaştı.

Bakan İsmet Yılmaz, 2018 itibari ile Manisa ilinde 478. düzenlenmekte olan Uluslararası Mesir Macunu festivaline katıldı. Festival Sultan Camii’nde saçım ile başladı. Burada katılım sağlayan bakan buradan Ak Parti İl Başkanlığına geçti. Başkanlıkta bakan kapıda büyük bir ilgi ile karşılandı. Bakan burada bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmaya bakan ilk önce festivale övgü yaparak başladı.

Eğitim İle Değerlenen Beşeri Sermaye

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı konuşmasına Ak Partinin eğitime olan desteği ile devam etti. Konuşmasında; ”Ülkemiz 10 yıllık süreçte OECD ülkeleri arasında milli gelirini en çok arttıra ülke konumundadır. 2007 yılı ile 2017 yılları arasında olan süre zarfında ülkemiz büyük bir fark ile önde gitmektedir. Petrol aramadan, maden bulmadan nasıl başardık? Beşeri sermaye ile yaptık. Beşeri sermaye eğitim ile değer kazanır. Eğitimi olmayan bir ülke yükü fazla olur. Eğitim yüksek olduğu zaman yük azalır. Eğitimi arttırarak beşeri sermayesini arttıran bir ülkeyiz.”

80 Milyar Altyapıya

Bakan İsmet Yılmaz eğitimin alt yapısına harcanan 80 milyar lira ile problemlerin çözüldüğünü söyledi. 2012 yılı itibari ile 10. kalkınma planı çalışmalarının başladığını ve artık 70 kişilik hiç bir sınıfın bulunmadığını da sözlerine ekledi. Planlanan hedefin hiç bir bölge arasında beşeri ve alt yapı olarak fark olmamasının önemli olduğunu belirtti. Ağrı ilinden örnek veren bakan, Ağrı ilinde eskiden sınıfların 90 kişi iken şimdi ise 22 olduğunu, bunun içinde yeni dersliklerin yapıldığını söyledi.

1 Öğretmene 17 Öğrenci

Ak Partinin iktidar olduğu dönem boyunca 584 bin sayıda öğretmenin görev başı yaptığını söyleyen bakan bu atama sayısı ile bir öğretmene 17 öğrenci düştüğünü belirtti. Bakan yaptığı konuşma da bu sayı ile daha önce diğer ülkelerin gerisinde iken bugün itibari ile ileri bir ülke olduğumuza da değindi.

Yeni Yapılacak Atamaların İlanı Seçim Sonrası

Bakan atama bekleyen öğretmenlere müjde verdi ve yeni atanacak 25 bin öğretmen için mülakat çalışmaları başladığını ve ilanın seçim sonrası olacağını söyledi.

Bu yazı 516 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun