Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Devrim Niteliğinde Karar

Paylaş
 

Eğitim sistemi reformu kapsamında, yeni sınav kurallarını ve sisteme dair merak edilenleri kamuoyu ile paylaşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; ilköğretim öğrencilerine, ev ödevlerinin kaldırılacağı müjdesini verdi. Dersin dersliklerde dinlenilmesine ve öğrencilerin bu konuya yoğunlaşmalarına dikkat çeken Yılmaz; öğrencilerimizin başarısı için, ev ödevlerine ihtiyaç yok açıklamasında bulundu. Açıklamasını, bundan sonra hiçbir öğretmenimiz öğrencilerine ev ödevi vermeyecektir sözleri ile devam ettiren Yılmaz; eski sisteme ve ezberci zihniyete karşı olduğunu ise, kişisel görüşü olarak vurguladı. Tam gün eğitim veren okullar ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulunan Yılmaz; öğrenciler arasında adaletsizliğin kaldırılması amacıyla, öğle yemeklerini Bakanlık olarak karşılayacaklarının altını çizdi.

1.200.000 Öğrenci Yararlanacak

Daha önce Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan öğle yemeğinin Bakanlık tarafından karşılanacağı projesini, hayata geçirdiklerini söyleyen Yılmaz; tam gün eğitim veren okullarda, 1.200.000 öğrencinin yemek parası ödemeyeceğine dikkat çekti. Okul kantinlerinde satılan tüm ürünlerin, Sağlık Bakanlığı tarafından denetlendiğini de sözlerine ekleyen Yılmaz; beslenme programının, obeziteye yol açmayacak şekilde belirleneceği bilgisini kamuoyu ile paylaştı. Sağlıklı nesillerin yetişmesi için, yemek konusuna azami özen göstereceklerini belirten Yılmaz; projenin maliyeti konusunda ise, Maliye Bakanlığı destekçimiz olacaktır açıklamasında bulundu.

Amacımız Eğitim Kalitesini Artırmak

Röportajı kapsamında, kendisine eğitim sistemi ile yöneltilen tüm sorulara açık yüreklilikle cevap veren Yılmaz; öğrencilerimizin eğitim seviyesini artırmak için, çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz müjdesi verdi. Milli Eğitim Bakanlığı olarak, amaçlarının eğitim kalitesini artırmak olduğuna dikkat çeken Yılmaz; attıkları tüm adımları, öğrencilerin lehlerine olarak değerlendirdi. Ev ödevi ve öğle yemeği projesini, başlangıç olarak kabul ettiklerini söyleyen Yılmaz; 2018-2019 öğretim yılında, öğrenciler için yeni projeleri de hayata geçirmek istediklerini belirtti.

Bu yazı 421 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun