Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı

Paylaş
 

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden KPSS puanına göre toplam 523 sözleşmeli personel alımı yapacağını resmen duyurdu. Kamu personel seçme sınavından 60 puan alan adaylar başvurularını 19 Kasım tarihinden başlamak üzere yapabilmektedirler. Farklı görevlere ve alanlara yerleştirilecek sözleşmeli personeller için aranan bazı şartlar bulunmaktadır.

Başvuru Şartları

MSB tarafından dün itibari ile resmen duyurulan personel alımı için belirlenen başvuru şartları bulunmaktadır. 523 sözleşmeli personel alımı için gerekli olan başvuru şartları…

T.C vatandaşı olmak,

Askerlik ile ilişkisi bulunmamak. Askerlik çapına gelmiş muvazzaf askerlik hizmetini yapmış olması veya ertelemesi gerekir. Bu sözleşme kadrosu için bedelli askerliğe müracaat edenlerde başvuru yapabilirler)

35 yaş sınırı aranmaktadır. 1 Ocak 1983 sonrası doğumlu olmak.

Güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından geçmiş olmak

2018 yılında uygulanan KPSS P03(lisans) puan türünden 60 puan almış olması gerekir

Herhangi bir engel hali bulunmamak gerekir. Alınacak raporda “memur adayı olur” kararının açıkça belirtilmesi gerekir. Sağlık raporu olmadan bu personel alımı için başvuruda bulunulamaz.

Sözleşmeli personel alımına başvuruda bulunmak için akıl sağlığının yerinde olması şartı aranır.

Herhangi bir hapis cezası almamış olmak veya affa uğramamış olmak gerekir . Geçmişte herhangi bir şekilde güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma ve bazı suçlardan dolayı hüküm giymemiş olmak gerekir.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman Nereye Yapılır?

Milli savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 523 sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar dün itibari ile yayımlandı. Başvurular resmi internet sitesinden Personeltemin.msb.gov.tr adresinden bizzat başvurulması gerekir. Sözleşmeli personel alımı başvuruları 19 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında yapılacaktır. Bu süreye ek bir süre tanınmayacağının bilgisi de verilmektedir. Dilekçe ve yazılı başvurular asla kabul edilmeyecektir. 21 Ocak 2019 tarihinde yapılan başvurular sonuçlanarak yine MSB resmi internet sitesinden yayınlanacaktır.

Bu yazı 305 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun