Milli Savunma Üniversitesi Başvuru 2018

msu basvuru detaylari
Paylaş
 

Milli Savunma Üniversitesi başvuru ücreti başvuru tarihleri yukarı da verilmiştir. Daha detaylı bilgi almak isteyen Milli Savunma Üniversitesi’nin internet sitesinden bakabilir.

Milli Savunma Üniversitesisınavı için geri sayım başladı. Milli Savunma Üniversitesi başvuru detayları haberimizde.

 

Milli Savunma Üniversitesi Aday Sınavı 2018 Detayları

Başvuru işlemlerinizi ÖSYM sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bütün detaylar aşağıdadır.

BAŞVURU SÜRESİ : 9 Ocak-15 Şubat 2018 (Sınav ücreti ödeme için son gün, 16 Şubat 2018)
SINAV TARİHİ : 18 Mart 2018
SINAV SAATİ VE SÜRESİ : 10.15, 135 dakika
SINAV ÜCRETİ : 80,00 TL
BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 5,00 TL

msu basvuru basladi

Milli Savunma Üniversitesi Aday Sınavı 2018 Detayları Nelerdir

Başvuru bilgilerinizin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine girilmiş olması başvuru için yeterli değildir. Sınav ücretini başvuru süresi içinde yatırmadığınız takdirde başvurunuz tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan başvuru bilgileriniz geçersiz sayılacak ve işleme alınmayacaktır.Sınav günü saat 10.00’a kadar adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.   Milli Savunma Bakanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında 20 Aralık 2017 tarihinde imzalanan Protokol uyarınca, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesince 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacına yönelik sınav, ÖSYM tarafından yapılacak ve değerlendirilecektir. Bu kılavuz sınavla ilgili başvuru, sınav ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ile 2’nci Seçim Aşamalarına başvuru, 2’nci Seçim Aşamaları ve Aday Yerleştirme esaslarını kapsamaktadır. Sınava başvuran adaylar Kılavuzda ve ilgili mevzuatta yer alan düzenlemeleri kabul etmiş sayılırlar. 6114 sayılı Kanun’un 7. maddesinin 5. fıkrası gereği sınav ile ilgili açıklama ve duyurular, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığının internet sayfasında, 2’nci Seçim Aşamaları ve Aday Yerleştirme İşlemleriyle ilgili açıklama ve duyurular Milli Savunma Bakanlığının internet sayfasında yapılacaktır. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM tarafından sınavla ilgili olarak alınan yeni kararlar ve gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgiler, ÖSYM’nin internet sayfasından kamuoyuna duyurulacaktır. Bu nedenle ilgililerin ÖSYM’nin internet sayfasını sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

 

Milli Savunma Üniversitesi başvuru ücreti başvuru tarihleri yukarı da verilmiştir. Daha detaylı bilgi almak isteyen Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinden bakabilir.

Bu yazı 717 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun