MSB’nin Sözleşmeli Er Sonuçları Açıklandı

Paylaş
 

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi web sitesi üzerinden yayımladığı duyuru ile beraber Kara Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları bünyesinde alımı yapılacak olan sözleşmeli er başvurularının sonuçları açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı resmi web sitesi aracılığı ile yapılan sonuç açıklama duyurusunda 17 Aralık 2018 ve 11 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak olan alım işlemi için değerlendirmelerin yapıldığı belirtildi. Başvuruda bulunan adaylar arasında seçim aşaması faaliyetlerine çağırılan kişilerin belirtilmiş olan tarih ve saatte Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/Ankara) adresinde mevcut bulunmaları konusunda bakanlık tarafından direktif verildi.

Seçim Aşaması Faaliyetleri

Milli Savunma Bakanlığı tarafından sözleşmeli er kapsamında alımı yapılacak olan kişilerin seçim aşaması faaliyetlerine çağırılan adaylarına fiziki değerlendirme, evrak kontrolü, fiziki yeterlilik testi, mülakat ve yüzme testi gibi birçok aşama ile değerlendirme yapacağı konusunda açıklama yapıldı.

Fiziki yeterlilik testi için bütün adayların gelirken yanlarında spor kıyafet getirmeleri konusunda bilgi geçilirken Dz.K.K.lığının Kurbağa Adam ve Dalgıç branşındaki yüzme testlerinin Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde yapılacağı konusunda adaylar bilgilendirilmiş oldular. Yüzme testi için adayların yanlarında terlik, bone, mayo ve havlu getirmeleri gerekmekte. Yüzme sınavına girmeyecek olan adaylar için seçim aşaması faaliyetleri 1 gün, girecek olan adaylar için ise 1 ila 2 gün arasında sürecek.

Bu yazı 182 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun