Muvazzaf Astsubay Alım İlanı Başvurusu

Paylaş
 

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına Muvazzaf Astsubay alımı ile ilgili olarak yeni bir ilan yayımlamıştır. 22 Kasım Tarihine kadar adayların alım ilanlarına başvuruda bulunma hakkı bulunmaktadır. Adayların başvuruda bulunabilmeleri için Personeltemin.msb.gov.tr internet erişim adresi üzerinden e-devlet şifreleri ile internet üzerinden online başvuru yapmaları gerekmektedir.

Adaylar Personeltemin.msb.gov.tr internet erişim adresine e-devlet şifrelerini girerek başvuru ekranın açılmasının ardından ekranda belirtilen adımları tamamlayarak “tercih yap” bölümüne tıklayarak tercih yapabilmektedir. Tercihlerini belirleyen adaylar “tercihlerimi göster” butonuna tıklayarak yaptıkları tercihleri kontrol edebilirler. Adaylara son başvuru tarihi 22 Kasıma kadar tercihlerini güncelleme kolaylığı da sunulmuştur.

Adayların tercih yaparken dikkatli davranmaları tavsiye edilmektedir. Sınav aşamasında sağlık raporu kriterleri sınıf farklılığı olacağını adayların tercih yaparken göz önünde bulundurmaları gereken önemli bir nokta olarak adayların karşısına çıkmaktadır. Başvuru aşamasında adaylara yapılan tercihleri tekrar değiştirilme ya da tercihi güncelleme talepleri kesinlikle dikkate alınmamaktadır.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar Ankara’da yapılacak olan sınava Personeltemin.msb.gov.tr internet erişim adresine gönderilen bildirimleri kontrol ederek ulaşmaları mümkündür. Belirtilen bildirimi adayların gözlerinden kaçırmamaları için tebliğ niteliğinde de yayınlanacaktır. Asıl başvuru aşaması ise adayların Evrak Kontrolüne gelmeleri ile yapılmış olacaktır. Başvuruda bulunan adayların KPSS puan türleri içerisinde yer alan P3 puanı esas alınacaktır. 2017 ve 2018’de sınava giren adayların hangi yıl P3 puanı daha yüksek ilse o puan geçerli sayılacaktır.

Kimlerin Başvuru Hakkı Bulunmaktadır?

Muvazzaf astsubaylık alım ilanına başvuracak olan adaylar ön lisans mezunu ise 25 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir. Lisans mezunu olarak başvuru yapacak adayların ise 27 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir. Askerlik yükümlülüğünü yerine getirmeyen adaylar, askerlik hizmetini sürdüren kişiler ve haklarında yedek subay olmaz kararı bulunan askerlik hizmetinden terhis olan kişiler bu alım ilanına başvuru hakları bulunmamaktadır.

Başvuracak Adaylarda Hangi Nitelikler Aranmaktadır?

Başvuracak adayların; Türk vatandaşı olmaları, hükümlü olmamaları, askeri okullardan çıkarılmamış olmaları, TSK’dan çıkarılmamaları, güvenlik soruşturmasının temiz çıkması, nikahsız birliktelik yaşamaması(erkek/kadın) , ahlaki sorunlar nedeni ile daha önce çalıştıkları işten çıkarılmamaları, yapılan sınavlarda başarılı olması vb. gibi gerekmektedir.

 

Bu yazı 312 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun