Nabi Avcı Ek Atama ve Şubat Ataması ile İlgili Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bugün Samanyolu Haber kanalında yayınlanan Güncel Durum adlı programa katıldı ve merak edilen soruları cevaplandırdı. Bakan Avcı, öğretmen atamaları ile ilgili sorulara da açıklık getirdi.

milli eğitim bakanı nabi avcı

 

Geçtiğimiz günlerde AK Parti milletvekili Nurettin Canikli 10 bin öğretmen alımı daha yapılacağını ifade etmişti. Nabi Avcı, Canikli’nin ifadesinin sadece tavsiye niteliğinde olduğunui bu konuda net bir karar almadıklarını söyledi. Şubat ataması için başbakan, maliye bakanı ve milli eğitim bakanı olarak kendisinin bir araya gelip karar alacaklarını ifade eden Nabi Avcı, uygun görülürse atama yapılabileceğini ama şu an netleşen bir durumun olmadığını sözlerine ekledi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ayrıca ek atama ile ilgili de konuştu. Malum ek atamalarda baraj 60’tan 50’ye çekilmişti ve boş kalan kontenjanlar yine aynı branşlara dağıtılmıştı. Fakat ayrılan 3227 kontenjanın sadece 1097’si doldurulabildi. Nabi Avcı bu boş kalan kontenjanların da doldurulacağını, branş ve şehir bazında dağılım için çalışma yaptıklarını duyurdu.

Bu yazı 869 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun