Öğrencilere Psikososyal Eğitim

Paylaş
 

Bakanlık görevine atandığı günden bu yana başarılı çalışmaları ile bilinen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bakan Selçuk öğrencilere psikososyal destek eğitimi verilmesini uygulamaya koyduklarını belirterek Uygulamanın ana başlıklarını erken yaşta evlilik, taciz, kadına şiddet, göç, afet, intihar ve terör konuları olarak belirlendiğini açıkladı.

Bakan Ziya Selçuk tarafından cevaplandırılması istenen ve CHP Niğde Milletvekili Fethi Güler’in soru önergesine verilen cevapta kızların eğitim hayatında eşit olduklarını, eğitime erişim için onlara ulaşılabilir fırsatlar sunulduğu, şartlı nakit yardımı altında kız çocuklarının okullaşma oranını ortaöğretime kadar yükseltildiği konularına değinildi.

Pansiyonlarda Güvenlik ve İmkan

Bakan Ziya Selçuk ayrıca konuşmasında pansiyon konusuna da değinerek pansiyonlarda kalan öğrencilerin ısınma, barınma, iase, güvenlik ve sağlık sorunlarının en iyi kalitede giderildiğine değindi.

Nöbetçi öğretmenlerin gözetiminde kontrolleri sağlanan öğrenciler evlerinde yaşanan sıcak ortamlar gibi konforda olmaları için Devletin her türlü olanağı sağladığına da değinen Bakan en iyi eğitim için gerekli çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Eğitimdeki başarıyı sağlamaya yönelik her türlü çalışmaya açık olduklarını belirten Bakan Ziya Selçuk öğrencilerin eğitilmesinin tüm ülkeyi eğitmek anlamı taşıdığını ve bu tür psikososyal eğitimlerin önemini dile getirerek devamlılığın sağlanmasının önemine vurgu yaptı. Her geçen gün artan bu ana başlık sorunlarını eğitim ile çözeceklerine inanan Bakan Selçuk gelecek zamanda bu eğitimlerin meyvesini hep beraber göreceklerini dile getirdi.

Bu yazı 310 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun