Öğretmen Atamalarından Haber Var

Paylaş
 

Atama bekleyen yüzlerce öğretmen için Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı. 20 bin öğretmen için yapılan sözlü sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının sitesinden inceleyebiliyor. 60 bin öğretmen adayının sabırsızlıkla beklediği sonuçlar, Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı duyuru sonucu açıklandı. 60 bin öğretmen adayının başvurduğu sınav sonucu yalnızca 20 bin öğretmen adayının ataması yapılacak. Öğretmen adayları başvuru sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığının sitesinden öğrenebiliyor.

Sınava giren öğretmen adaylarından sözlü sınavda almış olduğu sonuca itiraz etmek isteyenlerin 16 Ocak ile 18 Ocak 2019 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunması gerekiyor. Sınav sonucuna göre 20 bin öğretmen adayının arasına giren adaylar için tercih tarihi ise 28 Ocak ile 1 Şubat 2019 olarak belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarının yapılacağı tarih için ise 7 Şubat 2019 tarihini verdi.

Öğretmen Atamaları 7 Şubat’ta

Milli Eğitim Bakanlığından gelen açıklama binlerce öğretmen adayını heyecanlandırdı. 60 bin öğretmen adayının girmiş olduğu sözlü sınav sonucunda sınavı kazanan 20 bin öğretmen adayının ataması yapılacak. Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığınca internet sitesinden öğrenilebiliyor. Yapılmış olan sözlü sınava itiraz süresinin 16 Ocak ve 18 Ocak 2019 tarihleri arasında olduğu açıklandı. Sınav sonuçlarına göre tercih yapması gereken öğretmen adayları 28 Ocak 2019 ile 1 Şubat 2019 arasında yapabilecek. Atamalar ise 7 Şubat 2019 tarihinde yapılacak.

Bu yazı 163 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun