Öğretmenlere Eğitim Ödeneği Ne Zaman Verilecek?

Paylaş
 

Yeni eğitim öğretim yılı için yapılan 4. toplu sözleşmesinde eğitim alanında bulunan maddeler içerisinde, eğitim ödeneği adı altında öğretmenlere para verileceği görülüyor. Eğitime hazırlık ödeneği olarak bilinen ve kırtasiye hizmetleri için öğretmenlere verilecek olan bir miktar paradan bahsediliyor. Bu hazırlık ödeneğinin ne kadar olduğu ve ne zaman yatırılacağı da merak konusu olmaya devam ediyor.

Eğitim Ödeneği Miktarı Ne Kadar?

657 sayılı devlet memurları kanunu içerisinde 32. madde dikkate alındığında hazırlık ve eğitim ödeneklerinin yer aldığı görülüyor. Yeni eğitim ve öğretim yılında da hazırlıklar bir hayli masraflı. Bu nedenle de hazırlık ödeneğinin tüm öğretmenleri kapsayacak şekilde verilmesi ve miktarının da brüt olarak 1.130 TL olarak belirlendiği görülüyor. Bu miktarın net olarak belirlenmiş tutarı ise, 1.121 TL olarak görülebiliyor.

Eğitim ve Hazırlık Ödeneğinden Kimler Faydalanabilir?

Bu ödenek tüm öğretmenleri kapsayacak şekilde veriliyor. İlköğretim okul müdürleri ve okul müdürü yardımcıları, Cezaevi kurumlarında çalışan yöneticiler, eğitim uzmanları ve bu eğitim uzmanlarının yardımcıları da hazırlık ödeneğinden faydalanacak.

Ödenekler Ne Zaman Yatırılacak?

2018-2019 yılının yeni eğitim alanında yapmış olduğu düzenlemeler doğrultusunda fiilen öğretmen olarak görevli kişilere eylül ayı itibariyle ödeneklerin verileceği görülüyor. Bu ödenekler daha iyi bir eğitim için ve giderlerin daha kolay bir şekilde karşılanması için tüm öğretmenlere verilecek.

Bu yazı 310 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun