Öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu Yapıldı

Paylaş
 

MEB’e bağlı olan eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin aynı ilin içinde yer değiştirme istekleri için gerekli olan başvuru tarihi 22 mayıs ile 25 mayıs arası olarak belirlendi. 30 Mayıs tarihine kadar da atama ile kararname işlemleri sonuç bulacak.

Duyuru Nerede Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev alan öğretmenlerin il içi görev değiştirme için yapacakları başvuru tarihleri ve ayrıntılar bakanlığın internet sitesinde yayınlandı. 22 Mayıstan başlayarak 25 Mayısta son bulacak başvurular, 30 Mayıs itibari ile sonuçlandırılacak. İl içi yapılmak istenen tayinler ile ilgili olan başvuruya ait tüm bilgilerde sitede yer alıyor.

Başvuru Şartları

Bakanlığın sitesinde yer alan duyuruya göre il içi değişiklik yapmak isteyen öğretmenlerin, zorunlu hizmeti olmaması gerekiyor. Ayrıca, görev yaptıkları kurumda da en az 3 yıl süre görev yapmış olmaları gerekiyor.

Zorunlu hizmeti olan öğretmenler, eğer ki 30 Eylül 2018 tarihine kadar zorunlu hizmet süresini dolduruyorlar ise başvuru yapma hakkına sahip bulunuyorlar. Başvuru kapsamında bu öğretmenler aynı il içerisinde birinci, ikinci üçüncü hizmet alanını kapsayan eğitim kurumuna istekte bulunabilecekler.

Çalıştığı eğitim kurumunda norm fazlası ile ihtiyaç fazlası durumunda görev yapan öğretmenler de 3 yıl hizmet süresine gerek kalmadan başvuru yapma hakkına sahip bulunuyor.

Kaç Tercih Yapılabilecek

Görev yaptığı il sınırları içinde kalan bölgelerde görev yeri değişikliği başvurusu için öğretmenlerin hizmet puanına bakılacak. Öğretmenler başvuru sırasında 40 tercih yapabilecek. 22 Mayıs ile 25 Mayıs arası olan başvurular 30 Mayıs itibari ile sonuçlanacak. Yapılan başvurular arasında ataması kabul edilen öğretmenlerin yapacakları ilişik kesme işlemleri 8 Haziran tarihi itibari ile başlayacak.

Bu yazı 412 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun