Öğretmenleri Sevindirici Haber

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerince daha önce yapılan basın açıklamalarında alımları düşünülen 20 Bin öğretmen alım başvuruları başladı.

Sözleşmeli olarak atanacak öğretmenlerin ön alım işlemleri 19 Kasım 2018 tarihinde başlayıp 23 Kasım 2018’de ön başvurular son bulacaktır.

Yapılması Gerekenler

Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan takvim şu şekilde işleyecektir.

Ön Başvuru Tarihi, Sözlü Sınav Merkezlerinin İlanı ve Sınav Merkezi Tarihlerinin Alınması 19 -23 Kasım 2018, Adayların Alınacağı Sözlü Sınav merkezlerinin İlanı 03.12.2018, Sözlü Sınav Tarihleri 10-31.12.2018, Sözlü Sınav Sonuçları 15.01.2019, İtirazlar ve Değerlendirmeler 16-18.01.2019,Tercihlerin Alınması 28.01- 01.02.2019 ve en son olarak ta Atamalar 07.02.2019 olarak belirlenmiştir.

Başvuru Şekli

Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden başvurular alınacaktır. Mebbis.meb.gov.tr ve Personel.meb.gov.tr adreslerinden elektronik olarak yapılacaktır. Onay işlemleri İl ve İlçe Milli Eğitim teşkilatlarında yapılacaktır.

657 sayılı DMK 48’inci maddesi genel şartlar ile birlikte

Türk vatandaşı olmak,

Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak,

Ortaöğretim alan öğretmenliği sertifika programından birini başarıyla tamamlamak,

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliği kabul edilmiş olmak,

2017 veya 2018 yılında yapılan KPSS taban puan 50 almış olmak.

İlgili kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenlerin yeniden başvuru yapmaları için başvuru tarihinin son günü dahil 1 yıl bekleme süresini tamamlamak

İhtiyaç Duyulan Kontenjanları

Adalet, Almanca, Arapça, beden eğitimi, bilişim teknolojileri, biyoloji, biyomedikal cihaz teknolojileri, büro yönetimi, coğrafya, çocuk gelişimi, denizcilik/ gemi yönetimi ve gemi makineleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, el sanatları teknolojileri, elektrik/ elektronik, endüstriyel otomasyon, felsefe, fen bilimleri, fizik, Fransızca, gazetecilik, gıda teknolojisi, gıda üretim teknolojisi, görsel sanatlar, grafik ve fotoğraf, güzellik ve saç bakım hizmetleri, halkla ilişkiler ve organizasyon, harita tapu kadastro, hayvan sağlığı, İHL meslek dersleri, ilköğretim matematik öğretmenliği, İngilizce, inşaat teknikeri, itfaiyecilik, kimya, konaklama ve seyahat hizmetleri, maden teknolojisi, makine teknolojisi, matematik, metal, mobilya, motorlu araçlar, muhasebe, müzik, okul öncesi öğret, özel öğretim, plastik tek., radyo televizyon, ray, sis, tek, rehberlik, sanat ve tasarım, sınıf öğretmenliği, sivil havacılık, sosyal bilgiler, tarım tek, tarih, tasarım tek. Tekstil, tesisat, Türk dili ve edebiyatı, Türkçe, uçak bakım, ulaştırma hizmetleri, yaşayan diller ve lehçeler, yenilenebilir enerji tek., yiyecek ve içecek hizmetleri.

Bu yazı 190 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun