Öğretmenlerin Ek Ders Ödemelerinin Yapıldığını Maliye Bakanı Açıkladı

Paylaş
 

Maliye Bakanı olan Naci Ağbal, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin ödenmesi ile ilgili açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada ek ders ücretlerinin ödendiğini, ödeme yapılmaması gibi bir ihtimalin olmadığını söyledi. Bu tür söylemlerin yalan olduğunu ve gerçeği hiç bir şekilde yansıtmadığını belirtti.

Bakan bu sözleri daha önce haberlerde çıkan öğretmenlerin ek ders ücretleri ödenmiyor şeklinde olan haberlere yönelik yaptı. Bakan yaptığı açıklamada bilgi işlemde yaşanmış olan bir aksaklık sebebi ile bir kez geç ödeme yapıldığını ve bunun üzerine asılsız haberler yazıldığı söyledi. Yaşanan aksaklıktan ötürü öğretmenlerin mağduriyet yaşamaması için konunun üzerine bizzat gidildiğini ve bu ayın 10’nda tüm öğretmenlerin ek ders ücretlerinin yatırıldığı belirtti.

Açılamasına devam eden Bakan, ek ders ücretlerinin ödemesinde yaşanmış olan bu gecikmenin istenen bir durum olmadığını, bu durumdan dolayı üzüntü duyduklarını vurguladı. Yaşanan aksaklığın sebebinin de kurumların bir birine bilgi aktarır iken yaşanan sorunlardan kaynaklandığını ve bu sorunlar ile yakından ilgilenilerek sorunların giderildiğini belirtti.

Açıklamalar Kötü Niyetli

Bakan istenmeyen bu aksaklık ve sonucunda ödemelerde yaşanan gecikme kullanılarak belli bir amaca yönelik açıklamalar yapıldığı üzerinde durarak, bu açıklamaların kötü niyetli olduğunun altını çizdi. Gerçeği yansıtmayan bu açıklamalardan üzüntü duyduklarını belirterek, açıklamaların tamamen yalan olduğunu ve yıpratılmak için yapıldığını söyledi. Ülkenin bütçesinin de maliyesinin de en iyi seviyede olduğunu da sözlerine ekledi.

Bakan Ağbal, teknik aksaklıktan dolayı yaşanan gecikmenin giderildiğini ve bir daha hiç bir koşulda bu şekilde bir aksaklık yaşanmayacağını söyledi. Bir başka sendika yetkilisinin daha bugün yapmış olduğu yapmış olduğu yalan beyanattan dolayı duyduğu rahatsızlık üzerine bu değerlendirmeyi yaptığını söyleyerek bakan sözlerini noktaladı.

Bu yazı 406 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun