Öğretmenlerin Yeni Eğitim ve Öğretim Yılında Alacakları Kırtasiye Ödeneği Tutarları Belli Oldu

Paylaş
 

Bilindiği üzere öğretmenler her yeni öğretim ve eğitim yılından önce yeni eğitim yılına hazırlık olarak devletten kırtasiye eğitime hazırlık ödeneği almakta. Peki, bu yıl ki devlet tarafından öğretmenlere verilecek olan eğitime hazırlık ödeneği tutarı ne kadar?

2018 ve 2019 eğitim ve öğretim yılını kapsayan kırtasiye eğitime hazırlık ödeneğinin tutarı Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesi üzerinden açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda kırtasiye eğitime hazırlık ödeneğinin tutarlarının geçtiğimiz yıla oranla göre artış gösterdiği görüldü.

2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Kırtasiye Eğitime Hazırlık Ödeneği Ne Kadar Oldu?

İlköğretim, Okul müdürleri ve Cezaevinde görev yapan öğretmenleri kapsama alan bu yasal düzenlemede öğretmenlere yönelik yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlık ödeneği olarak sunulan ödemenin tutarı belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan duyuruda yeni eğitim ve öğretim yılının kırtasiye eğitime hazırlık ödeneği miktarı brüt olarak 1130 Türk lirası, net olarak ise 1121 Türk lirası olarak belirlendi.

Ödemeler en kısa zaman öğretmenlerin hesabına geçmesi bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından yapılan açıklamada hazırlık ödeneklerinin Eylül ayı içerisinde yapılması beklenmekte. Bu ödenek kapsamına girenler; İlköğretim, Okul Müdürleri, Okul Müdür Yardımcıları, Cezaevinde görev yapan öğretmenler, Doğu’da zorunlu görev olarak öğretmenlik yapanlar, eğitim uzmanları ve eğitim uzman yardımcılarıdır.

Bu yazı 375 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun