Okul Kayıtlarıyla Birlikte Yurt Kayıtları da Başlıyor

Paylaş
 

Gençlik ve Spor Bakanlığının yapmış olduğu açıklamaya göre, 3 Eylül tarihinde üniversite kayıtları başlayacak. Okullara kayıt yaptırmak isteyen pek çok öğrenci şehir dışından geleceği için yurt kayıtları da aynı tarihte başlayacak. Gençlik ve spor bakanı yardımcısı Sinan Aksu; YKS sınavının sonuçlarına göre yurt müracaatlarının da başlayacağını belirtti. Tamamen öğrenci odaklı olarak yurtlarımızda sadece yemek ve yatak imkânı değil, sosyal ve kültürel faaliyet imkanı da sunuyoruz şeklinde konuşmalarına devam etti.

Öğrencilere En İyi Hizmet İmkânı

Sinan Aksu, yaptığı röportajında öğrencilere daha iyi hizmet ve en iyi imkânları sağlamak için yurtlar konusunda 7 gün 24 saat aralıksız çalışıyoruz. Mesailerimizi buna göre ayarlıyoruz şeklinde konuşma yaparak öğrencileri ve öğrenci adaylarını düşündüklerini belirtti. Yurt içerisinde, barınma, internet, yemek, spor ve sosyal aktivitelerin varlığına dikkat çekerek Türkiye genelinde 670 bin yatak sayısına ulaşıldığını ve 200 bin yatak projesinin de devam ettiğini vurguladı.

Kampus İçerisine Yurt İmkânı

Konuşmasına yeni yapılacak olan projelerin çoğunun üniversitelerin kampüslerinin içlerine yapılacağını ekledi. Bu sayede okula yakın olup her ihtiyacını karşılayabilecekleri alanlar inşa edilmeye devam edecek. Yapılan müracaatların ve tüm başvuruların değerlendirilmesinin ardından yaklaşık olarak bir hafta içerisinde yurt sonuçlarının açıklanacağının vurgusunu yaptı. Geçtiğimiz 17-25 aralık süresi boyunca yurt yapımına ağırlık verdiklerini ve eğitimin her zaman daha ileri taşınması gerektiğini savundu.

Bu yazı 301 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun