Okulların Açılış Tarihi Belli Oldu!

Paylaş
 

2018-2019 yılı için okulların ne zaman açılacağı uzun bir süredir gündemde olan ve merak edilen bir soruydu. Üniversite sınavlarının açıklanmasının ardından hem öğrencilerin hemde ailelerinin kafasında okulların ne zaman açılacağı sorusu vardı. Ağustos ayına girilmiş olunması ile birlikte seyahat planı yapan veliler, bir an önce okulların açılış tarihini öğrenmek istedi. Bu konuyla ilgili sosyal medyada yazılan okullar geç açılacak isimli haberlerin ise tamamen yanlış olduğu belirtildi ve MEB okulların açılış tarihini resmi olarak yayınladı.

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

2018-2019 öğretim yılı için okullar 17 Eylül 2018 tarihinde 1.dönemin başlaması ile birlikte açılacak. 1. dönemin sonu ise 18 Ocak 2018 günü sona erecek. Ardından her sene gerçekleşen sömestr tatilinin ardından okullar tekrar, 4 Şubat 2019’da ikinci dönem olarak başlayacak. Dönem sonu ise 14 Haziran 2019’da sona erecek.

MEB’den Yeni Karar Açıklandı

Önceden ilkokul 1.sınıflar için verilen 1 haftalık uyum programları bu sene itibari ile ortaokul ve imam hatiplerde öğrenim gören 5.sınıflar, hazırlık sınıfları ve 9.sınıf öğrencileri için de verilecek. Bu uyum programlarında öğrenciler, okudukları okul ya da kalacakları yer ve ortamlarla ilgili bilgilendirilecek. Bu sayede yeni katıldıkları bu eğitim kuruluşlarına adaptasyon süreçleri hızlandırılacak.

2018 Yılı İçin Resmi Tatiller

Önümüzdeki 20 Ağustos ile 24 Ağustos Kurban Bayramı nedeni ile resmi tatil olarak belirlendi.

Bu yazı 321 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun