Orman ve Su İşleri Bakanlığı Yeniden İlan Açtı

Paylaş
 

10 Ağustos 2017 tarihinde Orman Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatı 95 adet orman muhafaza memuru alımı için ilan açmıştı. Fakat açılan dava neticesinde Danıştay’ın aldığı karar doğrultusunda Orman Genel Müdürlüğü bu ilanı iptal etmişti. İptali de sitesinden duyurmuştu. Yürütmeyi durdurma kararı gereğince orman muhafaza memuru alımı ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Açıktan Atama Yoluyla Orman Muhafaza Memuru Alımı

Orman Genel Müdürlüğü’nün 95 orman muhafaza memuru alımı için açıktan atama yöntemine Danıştay’ın vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararından sonra Orman Genel Müdürlüğü’nün atacağı adım merakla bekleniyordu. Bugün itibarıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda bulunan Orman Muhafaza Memurluğu yeni bir karar alarak farklı bir ilana çıktı.

125 Orman Muhafaza Memuru Alınacak

Danıştay’ın iptal kararına gerekçe olan orman muhafaza memuru sayısının az olması noktasında adım atan Orman Muhafaza Memurluğu alım ilanında 125 orman muhafaza memuru alınacağını belirtti. Böylece yeniden duyuruya çıkılan orman muhafaza memuru alımı ile birlikte birçok kişinin merakla beklediği konu açıklık kazanmış oldu. Orman Muhafaza memurluğu da açılan 125 kişilik orman muhafaza memuru kadrosuna başvuru yapabilmek için gereken bütün şartlar ve yapılması gereken işlemler Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ilgili sayfasında yer alıyor. Henüz alım tarihi net olarak belli olmasa da 125 orman muhafaza memuru açıktan atama yöntemi ile iş sahibi olabilecek.

Bu yazı 754 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun